Když jsem psala o dorůstání kyčelních kloubů, tak jsem slíbila, že se k tomu ještě vrátím. Je to později, než jsem předpokládala, nicméně se to konečně podařilo. Psala jsem o kořenu puškvorce, který by měl být tři roky starý, nicméně ne každému se podaří takovýto kořen sehnat. Takže dnes píši o další možnosti, jak na to.
Jedná se o náhradní postup s podobným účinkem. Je zcela jednoduchý: na vlhké plátno se nakape puškvorcová tinktura (měla by být v lékárnách jako Tinctura calami) a obloží se postižený kloub. Navlhčování plátna a kapání tinktury se podle potřeby opakuje.
Pokud máte kvalitní kořen puškvorce a chcete si udělat koupel kyčelních kloubů, pro děti se používá 150 gramů loupaného oddenku, u dospělých 250 gramů. Nařezaný oddenek přelijte vařící vodou, nechejte 15-20 minut stát (přikrytý) a pak jej vlijte do příslušné nádoby. V koupeli je třeba sedět 15 minut, poté vylézt, neutírat se a 10 minut počkat. Vše ještě jednou opakovat.
Celkem se tato koupel provádí až 3x za sebou 3x týdně po dobu 3-4 týdnů. Léčbu je možné vylepšit tinkturou z jantaru. Podává se 2x denně 6 kapek ve vodě ráno po šesté hodině a pak odpoledne mezi 17-19 hodinou.  Tento postup se dá použít i u zdegenerovaných (nejen kyčelních) kloubů u dospělých osob. Nemělo by se ale jednat o zcela zničené klouby.
Spotřeba tinktury je nepoměrně menší než u koupelí z nálevu oddenku. Obklad účinkuje oproti koupeli sice méně intenzivně, ale zato dlouhodobě. U dospělých lidí může být přiložen i 24 hodin. Kromě toho se tinktura ve vlhku pomaleji odpařuje.
Léčebná síla kaštanů
Velmi široké použití u dospělých lidí mají kaštany (kaštan koňský, jírovec maďal) jak v přirozené podobě, tak i v některých upravených verzích. Kaštan obsahuje samozřejmě kromě jiných látek hormony ovlivňující funkci nadledvinek, a tím i funkci kloubů. Bolesti kloubů mají vždy více příčin a zaměření se jen na danou oblast je velmi krátkozraké a dost nešťastné. Mělo by být samozřejmé, kdybychom při bolestech kloubů, zejména už většího rozsahu, léčili všechny orgány ovlivňující funkci kloubů (játra, žlučník, ledviny, močový měchýř) a k tomu pak nasadili postupy účinkující přímo na postiženou část těla.
Život není o neustálých bolestech. Poznejte, jak funguje tělo, co s čím má přímou souvislost a vezměte své zdraví do svých rukou.
Přeji hezké letní dny. Slovo „dovolená” je odvozeno od slova „odpočívat“ 
PS: Tak toho bych se měla držet hlavně já 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account