Jak se přirozeně zbavit parazitů: Efektivní bylinky a potraviny

V našem článku uvádím 8 bylinek, v některých případech spíše potravin, které vám pomohou účinně se zbavit drtivé většiny těchto malých vetřelců.

Paraziti jsou více rozšířené, jak si většina lidí myslí. Existuje mnoho jejich druhů. Je vysoká šance, že i vy a třetina lidí, které znáte, je mají.

O většině parazitů nevíme, protože ne vždy se musí navenek projevovat. K jejich škodlivému vlivu na náš organismus však dochází i tehdy.
Pokud bychom vzali v úvahu i candidu (obvykle se neuvádí jako parazit, protože ji má každý z nás a v malém množství je pro nás prospěšná), tak by se dalo říci, že každý člověk více či méně snáší zdravotní následky parazitů. 

Tenkohlavec lidský
Infekce zapříčiněná tenkohlavcem lidským se vyskytuje obvykle bez příznaků, proto je velmi těžké přesně určit nakažené jedince. Dospělí střevní paraziti tohoto typu jsou 3-5 cm dlouzí. K infekci tenkohlavcem lidským dochází i přes ústa – kontaminovaným jídlem anebo nápojem, popřípadě kontaminovanou půdou. Larvy se vylíhnou v tenkém střevě a dospělí červi se uhnízdí v tlustém střevě. Dospělá samička uloží vajíčka, která se vylučují se stolicí, a po pětitýdenním uhnízdění se v teplé půdě vylíhnou. K infekci dochází v první řadě tam, kde osobní hygiena není dostatečná. Infekce je ve většině z případů bez příznaků, proto je tenkohlavec lidský schopný zůstat skrytý velmi dlouho. Tenkohlavec lidský v nejhorším případě způsobuje pouze bolesti břicha, průjem anebo nevolnost. Vážnější komplikace této infekce se vyskytují výlučně jen v tropických oblastech. Ve vážných případech může dojít ke chronickému krvavému průjmu, anebo k anémii

Roup dětský
vajíčka roupů se do těla dostávají ústy, jde tedy o typickou nemoc špinavých rukou. Červi o délce asi jeden centimetr žijí v tlustém střevě a to, že je máme v těle, prozradí hlavě noční svědění v oblasti konečníku. Samičky roupů totiž vylézají ven a kladou tam vajíčka, což svědí a nutí ke škrábání. Roup se vyskytuje pouze ve střevech, červi nejsou schopni se provrtávat do žádných jiných tkání.
 

Škrkavka dětská
Její vajíčka se do našeho těla mohou dostat s nemytým ovocem a zeleninou, pokud jsou hnojeny lidskými fekáliemi. Ve střevě se líhnou larvy, které prodělávají část vývoje mimo střevo. Putují přes plíce, a proto v této fázi mohou přechodně vyvolat kašel, dušnost nebo alergickou reakci. Svůj vývoj pak škrkavky dokončují opět ve střevě a mohou dosahovat velkosti až kolem dvaceti centimetrů. Ze statistik Národní referenční laboratoře pro diagnostiku střevních parazitóz vyplývá, že ročně se u nás nakazí škrkavkami kolem třiceti lidí.

 Tasemnice bezbranná
(Taenia saginata, Taenia solium) Tasemnice patří mezi nejstarší a nejznámější střevní parazity. Může dosahovat rekordní délky – až 9 metrů. Dva nejběžnější typy tasemnic jsou tasemnice dlouhá (Taenia saginata) a tasemnice dlouhočlenná (Taenia solium). Oba typy tasemnic se objevují po konzumaci syrového anebo nedostatečně tepelně upraveného masa. Vajíčka tasemnice dlouhé se usazují v tenkém střevě. Dospělí červi se vyvinou za tři měsíce. Poslední články těla jsou naplněné vajíčky, které se jednotlivě uvolňují a vylučují stolicí. Larvy tasemnice dlouhočlenné mají schopnost „prožírat se” přes sliznici střeva do krve, která je dopraví do svalů a do mozku, kde se usadí. Navzdory závažnosti onemocnění střevní paraziti nemusí okamžitě způsobovat příznaky, zůstanou tedy dlouhou dobu nepozorovatelní. Střevní paraziti usazení ve svalech způsobují bolesti svalů, střevní paraziti usazení v mozku mohou způsobit dokonce epileptické záchvaty. V mozku usazení střevní paraziti bývají odhaleni při rentgenovém anebo CT (počítačová tomografie) vyšetření. Přesná diagnóza může být stanovená až na základě těchto vyšetření.

Střevní paraziti a jimi způsobené infekce jsou pro nás hrozbou i v případě, že se chováme obezřetně, ovšem intenzivní prevencí lze pravděpodobnost nákazy významně snížit. Prioritou číslo jedna při prevenci je osobní hygiena na nejvyšší úrovni, kterou bychom co nejdříve měli vštěpit našim dětem. Nejdůležitější je důkladné umývání rukou po toaletě, vzhledem k tomu, že střevní paraziti infikují hlavně tímto způsobem. Pokud se už střevní paraziti dostali do těla, prevence už nestačí. Organismus se dokáže zbavit parazitů pouze tak, že se odstraní červi

1) Česnek
Česnek je obecně potravina na všechno špatné. Účinkuje proti virům, houbám, bakteriím, parazitům či rakovině. Dokonce i upíři v pohádkách nesnášejí česnek.
Jde o absolutně úžasnou bylinku, jednu z nejlepších při ničení špatných věcí.
Má dále tu schopnost, že se váže na těžké kovy a pomáhá je vyplavovat ven z těla. Je výborný i na odpuzování krev sající hmyz jako komárů, klíšťat a blech.
Mohlo by vás také zajímat: Tyto malé jadérka zdaleka překonávají při rakovině každou chemoterapii

2) Černý ořech
Černý ořech a jeho zelená slupka se skořepinou jsou herbalistou velmi oblíbenými prostředky na pročišťování střev i krve.
Skořápka se používá k léčbě houbovitých infekcí. Šťáva ze zelených slupek je zase výborná proti vnitřním parazitům.

3) Pelyněk pravý (artemisia absinthium)
Pelyněk je trvanlivá bylina s malými žluto-zelenými květy.
Její květy a listy se používají k léčbě žaludečních problémů. Jsou ale výborné i na střevní parazity.
Má také silné antimikrobiální vlastnosti, proto se často používá také k léčbě různých druhů infekcí.
Pelyňku by se však měly vyhýbat kojící ženy.

4) Hřebíček
Esenciální olej z hřebíčku se používá k rozpuštění vajíček ve střevech, která za sebou zanechali paraziti.
Věří se, že je to jediná látka, která dokáže zneškodnit téměř všechny druhy parazitních vajíček. Když se použije spolu s černým ořechem a pelyňkem, tato troj-kombinace přeruší životní cyklus parazitů.
Kromě toho má hřebíček široké spektrum antibakteriálních, antivirových a antifungálních účinků.
Malé upozornění: Stejně jako u všech esenciálních olejů, užívají se jen v malém množství po kapkách a ředěné, protože jsou to velmi koncentrované látky.

5) Tymián
Tymián je jedna z nejlepších bylinek na stimulaci činnosti brzlíku, jedné z hlavních žláz imunitního systému.
Tymián pomáhá stimulovat přirozené obranné mechanismy těla. Pro posílení imunity je vhodné jej kombinovat s echinaceou.
Tymiánový olej dokáže eliminovat růst mnoha parazitů, hlavně těch nacházejících se ve střevech.

6) Oregánový olej
Oregánový olej se vyznačuje vysokou koncentrací antioxidantů zneškodňujících volné radikály. Kromě toho má výborné protiparazitární, antivirální, antibakteriální a antimikotické účinky.
Je mocným zabijákem, který nevybíravě ničí všechny střevní parazity.
Mnohé studie prokázaly účinek oregánového oleje na vše od parazitických infekcí až po rakovinu.

7) Koptis čínský (copt chinensis)
Koptis čínský se používá v tradiční čínské medicíně již po staletí k léčbě nejrůznějších druhů infekcí, včetně bakteriálních parazitických, kvasinkových i prvoků.
Obsahuje substanci nazývanou berberin, která je zodpovědná za jeho široké spektrum antimikrobiálních vlastností.

8) Živočišné uhlí
Živočišné uhlí absorbuje methylen, rtuť, E. coli, endotoxiny, viry, organofosfátů pesticidy a různé zbytky léků.
Dalším z jeho pozitivních účinků je ničení virů, zabíjení střevních parazitů, uvádění střevní mikroflóry do rovnováhy a pohlcování různých toxinů.
Je výborným prostředkem na celkové pročištění střev.
Jediným jeho nežádoucím účinkem je podráždění plic v případě náhodného vdechnutí.

 Autor: PhDr., PaedDr. Petr Nečas, CSc., Ph.D.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account