Požádal vás o ruku a vy jste řekla to kouzelné slůvko „Ano!“. Nastává to nejkrásnější těšení se na ten velký den „D“. Součástí příprav na svatební veselí je také výběr snubních prstenů.
Máte přesnou představu o tom, jak by měl vypadat, ale realita je jiná. Shodnout se s partnerem na stejném designu a vybrat společně šperk, který bude vaše prsteníčky zdobit nejspíše do konce života, to je někdy nadlidský úkon. A protože inspirace není nikdy dost, zde je pár zajímavých rad a tipů, jak na to.

Volba materiálu
První, co vás asi napadne, bude typ materiálu. V současné době vede bílé zlato, které je vkusné, praktické i elegantní. Na paty mu šlape zlato žluté nebo i kombinace obou druhů. Někteří snoubenci dávají přednost levnějšímu stříbru. Prsteny z bílého zlata mají neobyčejné kouzlo a líbí se také mužům.
Hlavní výhodou zlata oproti jiným materiálům je možnost barevných kombinací (bílé, žluté a červené). Je také vysoce kvalitní a odolné. Důležitou vlastností zlata je jeho ryzost, která se udává v karátech. K výrobě snubních prstenů se nejčastěji používá 14-ti karátové zlato.
Kamínek – ano, či ne?
Dále je třeba zvážit, zda budete chtít, aby váš snubní prsten zdobil kámen. Osazení drahými kameny nebo zirkony je u dámských snubních prstenů velice žádané. I maličký kamínek dokáže ovlivnit celkový design šperku. A ruku na srdce dámy, která z nás by netoužila po tom, aby její prsteníček zdobil prstýnek například s diamantem nebo briliantem? Levnější variantou je pak zirkon, který nepatří mezi drahé kameny, přesto má velice podobné vlastnosti.

Velikost a tvar snubního prstenu
Už víte, jak budou vaše prstýnky vypadat a teď to nejdůležitější – musí vám sedět na míru. Ušetříte si tak ten trapný okamžik, kdy prstýnek nepůjde nasadit, nebo bude sklouzávat. Jednotlivé typy prstýnků mají také různou šířku. Obecně platí, že masivnější prsteny jsou kvalitnější a pohodlné, nicméně ne každému sluší. Naopak tenké prsteny působí více elegantně a jemně. Hodně také záleží na šířce vašich prstů a velikosti rukou.
Prsteny na míru jako nejlepší řešení
Máte úzké prsty, nebo naopak příliš široké? Většina prstýnků vám nesedí? Pak zvolte možnost nechat si vyrobit snubní prsteny na zakázku. Je to praktické, a hlavně pro vás bez starostí. Budete mít jistotu, že snubní prsteny budou přesně odpovídat tomu, co potřebujete.

Pestrý výběr nejen snubních, ale také zásnubních prstenů a mnoha dalších krásných šperků najdete v e-shopu Svatební Asistentka.
Snubní prsteny se vám musí líbit!
Nepodléhejte trendům. Ty se neustále mění, nicméně snubní prsten budete nosit na ruce vy. Odvážnosti se meze nekladou. Pokud vás oslovily netradiční a výrazné prsteny, proč ne. Hodně snoubenců však dává přednost klasice a vrací se k tomu, co nosili jejich rodiče a prarodiče. Akorát na rozdíl od nich volí spíše bílé zlato.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account