Už jen pár dní zbývá do osmého ročníku akce Česko zpívá koledy. Ve středu 12.12. v 18:00 se na náměstích, návsích i na řadě jiných míst sejdou tisíce lidí, aby si společně zazpívaly koledy. Historii nevšední akce, koledy i náladu mezi zpěváky na náměstích přiblížila ředitelka marketingu Deníku Jitka Peroutková.
 


 
Jedná se o největší spontánní vánoční akci České republiky. Letos se ve všech krajích naší země koná již poosmé. Pořádá ji Deník z vydavatelství Vltava Labe Media.
Tradice společného zpívání na náměstích vznikla na západu Čech a společně s nadšenými zpěváky ji Deník v následujících letech rozšířil di dalších měst a obcí v zemi.
Kouzlo akce spočívá v tom, že ve stejný moment zpívají lidé v celé zemi i za jejími hranicemi několik stejných koled. Všichni se na náměstích sejdou jen tak pro radost. A to je kouzelné.
Celou zemí se ve stejný moment nesou všem velmi dobře známé vánoční písně Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán. Zpívají se i další dvě koledy, které čtenáři vyberou v hlasování. Nechybí ani tradiční vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Ve vydání Deníku 12.12. navíc čtenáři najdou zpěvník, v němž jsou texty koled otištěny.
 


 
www.ceskozpivakoledy.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account