Co teď? 
Po tomhle incidentu se to všechno hodně pokazilo. Martin se musel odstěhovat. Neměl kam. Vzali si ho k sobě veterináři. Vali se utápěla v slzách. Ať byl Martin jakýkoliv, milovala ho. A za tu dobu si na něj zvykla. Snažili se spolu komunikovat po smskách. Jenže se stejně nakonec pohádali. Smutek byl o to větší s blížícími se Vánoci. Asi po dvou týdnech se domluvili, že půjdou spolu kupovat vánoční dárky. Jeli autem do nákupního centra. Atmosféra v autě by se dala krájet. Když Martin zaparkoval, tak to Vali nevydržela. Začala ho líbat. Chtěla být zase s ním a šťastná, i když věděla jaký je. Jasno ale měli v tom, že spolu nebudou bydlet. Martin si musel najít nový byt. Díval se na byty v okolí Valiina domu. Za pár dní si byt opravdu našel. Na bytě byli 2 kluci a 2 holky. Hodně času trávili právě na tom bytě, ale Vali byla ráda, že může kdykoliv domů. Situace mezi nimi ustála. Vztah se zlepšil. V létě je děda vzal k moři. Ten všechno zaplatil. Martin si však i na to stěžoval. Chtěl jet raději s kamarády než s dědou. Což by se dalo pochopit, ale na druhou stranu by ta dovolená nebyla zadarmo. Oslavili tam třetí výročí.
Čtvrtý rok se jim stal osudným.  Vali chodila do třeťáku a začalo se na ní valit učení a strach z příštího roku a především maturity. Děda oslavil 70. narozeniny. To byla velká párty a příležitost, aby Martina poznala široká rodina. A měla přijít na řadu další oslava. Rodiče měli slavit dvacáté výročí svatby a málem strojili pohřeb. Vali byla ve vážném ohrožení života. Stačilo málo a nebyla mezi živými. Naštěstí to, co zažila si odnesla bez postižení. Její poslední slova byla tátovi. Měl dát vědět Martinovi, že je v nemocnici a pak upadla do bezvědomí. 
Celé tohle období bylo vyčerpávající. Když ji konečně propustili z nemocnice, musela se vším začít pomalu. Vztah s Martinem si moc nevybavovala. Respektive věděla co bylo první a druhý rok, třetí rok byl v mlze. Dozvěděla se o možné nevěře. Byla vyčerpaná ze všech vyšetření co ji čekali, z učení a nakonec i hádek s Martinem. Sešla se proto s kamarádem veterinářem. Chtěla po něm, aby jí řekl pravdu. Zda jí byl Martin nevěrný. Pokud ano, chtěla ten vztah definitivně ukončit a soustředit se jen na zdraví a školu. Od veterináře se logicky nic nedozvěděla. Byl to Martinův kamarád a nechtěl ho potopit. 
Ignis Brunenssis
Brněnské ohňostroje jsou vyhlášené. Martin s Vali byli domluvení, že se na ně půjdou podívat. Martin ale neřekl, že sebou vezme ještě dvě kolegyně z práce. Vali očekávala, že ona je pro Martina ta hlavní a nejdůležitější. Což se ale spletla. Martin pil, kolegyně pily… Vali kvůli lékům nesměla, ale to jí nevadilo. Když ohňostroje skončily, chtěla jít domů. Martinovi se nechtělo. Chtěl tam být s kolegyněmi. Kupoval jim panáky a byl k nim pozorný. Zapomínal na to, že tam má přítelkyni. Když ani po hodině se Martinovi nechtělo, zvedla se a šla sama. To ho naštvalo. Začal po ní řvát ať stojí, že je kráva a povýšil ji na pi.. Agrese v něm stoupala. Vali zrychlila a nastoupila do tramvaje. Martin ale nastoupil také, jen do jiného vagonu. Volal jí, ale ona mu to nebrala. Měla toho pokrk. Když vystoupila počkal si na ní a chytil ji za kapuci, málem ji uškrtil. Vali mu dala facku a začala utíkat. Zastavili ji nějací cizí kluci jestli nepotřebuje pomoc. Nasedla do autobusu a jela domů. Tohle byla taková pomyslná poslední kapka. 
 
A co dál? 
 
Mám dvě ručičky, žádný nožičky. Pořád se mám skvěle, i když mě život pošle dopr… Vali 🙂
 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account