Vývojový biolog Bruce Lipton v knize Biologie víry hovoří o tom, že velká část našich povědomých vzorců je dnes negativních. Tím se nastavují naše kanály vnímání a filtry, jimiž posuzujeme sebe, ostatní i svět. Na základě toho pak tvoříme emoce. Není se proto co divit, že emoce lidí jsou spíše negativní. Záleží také na tom, zda jsou vyjádřené či nevyjádřené.

Nevyjádřené negativní emoce v průběhu času velmi zásadně ovlivňují emoční tělo, které je úzce propojeno s tělem fyzickým. Osobně Jan Vojáček považuje nevyjádřené emoce za jeden z nejrizikovějších faktorů vzniku nemocí.

Jakmile tedy žijeme podle nastavení podvědomých vzorců, nějaké situace vnímáme jako negativní a jiné zase jako pozitivní. Vznikají tím negativní a pozitivní emoce, které nás ovládají a vedou k automatickým reakcím. Často se za ně stydíme a snažíme se je ovládnout, jenže to moc nejde. Lze je pouze potlačit, a to je velmi sebedestruktivní. Je však možné vzorce, a tím i dané filtry, přeprogramovávat a pozorovat jak se pak mění naše reakce. Změna je evidentní.
Zdroj: Umění být zdráv, Jan Vojáček:  Albatros Media, 2020
Zdroj obrázků: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account