První dva díly ukazovaly Marii Terezii jako dívku, ale ve třetím a čtvrtém filmu již sledujeme osudy dospělé ženy.

V prvních dvou dílech ji zahrála Marie-Luise Stockinger.

V do dalších dílů byla obsazena Stephanie Reinsperger.

Ta k filmu řekla: „Snažila jsem se ji vykreslit jako pouhou lidskou bytost, i když si nedokážu představit, jaké to bylo vyrůstat s pocitem takové moci. V Rakousku uctíváme Marii Terezii téměř jako bohyni, myslím, že tato minisérie by ji mohla trochu polidštit, a takovým způsobem jsem se ji i snažila zahrát.“

Zatímco panovničin prostopášný manžel František I. Štěpán Lotrinský ze sličných komtes i nadále činí své metresy, bohatne na hazardu i prodeji sukna, a dokonce neváhá obchodovat s nepřítelem, Marie Terezie zoufale hledá způsob, jak obrátit nepříznivý průběh války. Nečekanou pomoc nachází u barona Trencka, dobrodruha pochybné pověsti, který panovnici přislíbí, že s jednotkou naverbovaných pandurů zažene Bavory a Francouze zpět k Rýnu.

Tvůrci vykreslují titulní aktérku jako silnou, ale osamělou ženu, jež se pokouší uspět v politice ovládané muži. 

Třetí část se soustředí především na velkou politiku, diplomatická jednání a zrádné intriky, jež za zády Marie Terezie rozehrávají i někteří členové její rodiny. Ve čtvrtém díle se znovu výrazněji prosazuje romantická, či spíše melodramatická linka. V době, kdy u vídeňského dvora řádí jezuitská mravnostní policie, Marie Terezie během návštěvy vojska u Olomouce prožívá vášnivý románek, který nezůstane bez následků.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account