V dnešní společnosti neustále roste počet lidí, kteří trpí úzkostí. Duševní a psychické poruchy jsou už několik let na vzestupu a nejde jen o úzkost, ale také deprese a další. Na vině je z velké části chronický stres a neustálý tlak společnosti na výkon. Nerovnováha mezi osobním a profesním životem tomu také napomáhá. Mezi další faktory, které podporují vznik úzkosti a obecně duševních poruch patří nekvalitní a špatný životní styl, neustále rozpltylovaní naší mysli, kdy nemáme čas vypnout, relaxovat a odpočívat. A samozřejmě špatná emoční inteligence, která vede k nezvládání běžného života jako jsou konflikty, hádky, problémy a přkážky, zvládání stresu a negativních myšlenek a mnoho dašlího.
Úzkost není nic jiného než reakce našeho těla a mysli na nevyřešené trauma, nebo silnou emoční situaci z minulosti. Úzkosti jsou reakcí našeho limbického otisku (podvědomí), který posílá zprávu buňkám do našeho těla pomocí nervového systému s informacemi jak mají reagovat na konrétní situaci, vjem, nebo událost. Cesta k uzdravení úzkosti vede skrze přepis limbického otisku prvotní situace, kde vznikla negativní asociace (naučená emoční a biochemická reakce) a přepsat ji.
Ve své celostní terapeutické praxi jsem zaznamenal u svých klientů z úzkosti, že se objevují pořád stejné a podobné scénáře. Začal jsem tyto podobnost zkoumat blíže a zjistil jsem, že zdroje a příčiny úzkosti se týkají čtyřech oblastí, které jsou spojený s konkrétními strachy. Každá oblast má také své řešení, které vede k uzdravení úzkosti. Proto jsem vytvořil a zpracoval modle úzkosti Jiřího Čapovce, který odhaluje 4 oblasti (4 kvadranty), které jsou spojený s konkretními strachy a následné řešení a cestu k uzdravení.
Vše jsem zpracoval do přehledné infografiky, která ti pomůže objevit příčiny tvých úzkosti a určit strategii, která vede k řešení a uzdravení. Tento model úzkosti lze použit na 95% populace, kteří trpí touto duševní poruchou. U zbylých 5% populace jsou příčiny a strachy velmi často různorodé a atypické. Do hloubky se tomuto tématu věnujeme v článku na našem webu, kde jsou i návody krok za krokem jak s tímto pracovat krok za krokem.

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account