Vy co mě čtete už nějaký ten pátek víte, že jednou za čas píšu na nějaký to osobnější téma a to otevřeně. Dnes jsem se rozhodla pobavit se s Vámi na téma o, kterém se moc nemluví, ale kvůli jeho vážnosti by se o něm rozhodně mluvit mělo. Řeč je o skryté hrozbě AIDS nebo také HIV. Budu velice ráda, když tenhle článek budete šířit dál, protože zdraví máme jen jedno.

 

 
Říká se, že nakažení se vyhnete používáním kondomů, ale ruku na srdce, každej z nás už aspoň jednou “zapomněl” … Jenže pokazit si celej život jedním nechráněným sexem by bylo trochu moc kruté nemyslíte? S HIV se díky práškům žít dát a to celkem plnohodnotně, ale… 
 

“Stojí Vám to riziko za to?”

 

Sama si často říkám, že chlapy se očividně nebojí, když o těhlech věcech nepřemýšlí a často se vztekají, když jim připomenete kondom. Jenže v dnešní době nevíte na koho narazíte takže je myslím víc než důležité dávat si pozor.
 
 

 
 
Super věc je, že pokud jste si také “ulítli” a chcete mít klid, můžete se nechat anonymně a zdarma testovat. Stačí si do Google napsat ” testování hiv v (Vaše město) a uvidíte co Vám “vyjede”, super je ještě to, že se na testování můžete předem objednat, takže se vyhnete nepříjemnému čekání. A abych Vám to trochu usnadnila místa naleznete ZDE .
A jak to bude probíhat? Nejprve s Vámi lékař udělá vstupní pohovor, na řeč příjde například to jestli byli Vašimi partnery pouze muži nebo i ženy (a naopak), jestli si myslíte, že byste mohli být pozitivní, jestli na sobě něco pozorujete, proč jste přišli atd. (Nic hrozného) No a pak Vám odeberou krev a za týden máte jasno.

 

To čekání na výsledky je asi nejhorší, tejden se šíleně vleče a vy zpytujete svědomí a říkáte, že Vám nic za tyhle šílený nervy nestojí a, že příště už si dáte pozor!
 

Důležité je nechat se testovat až po 3 měsících, styk před kratší dobou otestovat nejde. 
AIDS se projevuje jako chřipka a projeví se mezi 2-6 týdnem od infikace. (Pokud chcete vědět jak to asi vypadá, mrkněte na Bohemian Rhapsody. (Freddy ach jo!)
 
 

Nechci nikoho strašit, spíš Vás trochu “probudit” k zodpovědnosti. Budu moc ráda, když tuhle osvětu budete šířit dál a když se pro svůj klid zajdete otestovat. To nejdůležitější co máme je naše zdraví tak si ho važme!

 
♥Lucija
@lucijavesela
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account