Díky talentu a bystrosti ji však čekal jiný osud než život na předměstí. V sedmnácti letech dokončila střední školu a rovnou postoupila na přední americkou univerzitu v Princetonu, kde vystudovala sociologii. Roku 1988 se stala doktorkou práv na další prestižní škole, Harvardu, stejně jako se to o tři roky později podařilo Baracku Obamovi.
K vzájemnému setkání s jejím manželem došlo až v právnické kanceláři Sidley & Austin, kam Michelle nastoupila hned po Harvardu a kde musela zapůsobit jako černá labuť mezi bílými. Jak sama zdůrazňuje, ve firmách typu Sidley & Austin v osmdesátých letech příliš černochů nepracovalo. Michelle byla dokonce jediná Afroameričanka ve svém oddělení.
V létě roku 1989 však k ní přibyl další – stážista Barack Obama, na kterého Michelle měla dohlížet. Jak napsal list Washington Post, Sidley nikdy nepřijímal na stáž studenty prvního ročníku, takže v Barackově případě šlo o pozoruhodnou výjimku. Svou bystrostí a vstřícným přístupem ohromil téměř každého včetně Michelle. Ta však byla k Barackovi zpočátku dost skeptická. Ale cenila si na něm, že byl stejně jako ona vychován ve skromných poměrech. A byla tu ještě jedna věc, kterou sdíleli společně: oba se silně angažovali v sociální sféře. Michelle se účastnila demonstrací za práva Afroameričanů už jako teenager na Princetonu, Barack ve svých čtyřiadvaceti letech zformoval první občanské hnutí, které si kladlo za cíl zlepšit životní podmínky v chudinských čtvrtích.
I po svatbě roku 1992 se Michelle a Barack angažovali v mnoha dobrovolnických aktivitách a nemalou část svých příjmů každý měsíc věnují charitě. Jako manažerka nemocnice v Chicagu vydělávala Michelle zhruba tři sta tisíc dolarů za rok, v přepočtu asi šest milionů korun. Když se v roce 1997 stal Barack Obama senátorem, činil společný plat někdejších dělnických dětí v přepočtu téměř deset milionů korun ročně.
Společenské magazíny Vogue či Vanity Fair ji řadí na seznamy nejlépe oblékaných lidí, a proto bývá Michelle přirovnávána k manželce J.F.Kennedyho. Michelle se nebojí se vyjadřovat na rovinu její styl. Nevyhýbá se výrazným barvám a doplňkům, přesto si dokáže udržet velmi elegantní a vytříbený styl. Stejně jako její manžel i Michelle se těší hlasité podpoře stamilionů převážně černošských a hispánských občanů USA, pro které jsou Obamovi ztělesněním jejich nadějí.
Bývalá první dáma Spojených států amerických je pyšnou matkou dvou krásných dívek. Jmenují se Malia (20) a Sasha (17). Ve svých pamětech, které v České republice vyjdou příští rok v březnu pod názvem Můj příběh, Michelle přiznala, že se obě její dcery narodily díky umělému oplodnění. Otěhotnět se jí sice nejprve podařilo přirozenou cestou, ale o děťátko před dvaceti lety přišla. Podle jejích slov se po této události cítila ztracená a sama.
Návštěva Prahy v dubnu 2009. Tehdy americký prezident zavítal do hlavního města ČR na summit EU-USA.
Zdroj obrázků: bing.com
https://thatgrapejuice.net/culture/2018/11/michelle-obama-covers-elle-interviewed-oprah-memoir-marriage-more/