Dnešní den se konalo u nás v Přelouči autorské čtení knihy Příběhy z půdy. Hynek Schuster je farář Českobratrské církve evangelické z Brandýsa nad Orlicí, narodil se roku 1966. Několik let působil i u nás ve městě. Jeho velké životní zájmy kromě profese jsou psaní, malování a řezbařina.

Říká o sobě „jsem hrdý amatér“. Ale určitě to už neplatí o jeho literární tvorbě, ve které se orientuje na dospělé i na děti a kde základní linku tvoří jeho láska a obdiv k přírodě a jejím zákonitostem. Ve svých povídkách vzdává hold stromům, našim věčným průvodcům, kterých si lidé pomalu přestávají vážit. A za neméně důležitý literární útvar považuje pohádky, které jako první otevírají cestu do říše fantazie a učí děti poznat jasně, co je dobro a co zlo.
 

Napsal knížky:
Příběhy z půdy
Jak jsem potkalaneb život je řada průšvihů mezi životem a smrtí
Kaštánkova dobrodružství
Životy do stromů vepsanéStromy nás od nepaměti sprovázejí našimi životy jako mlčenliví, ale stále věrní přátelé. Mnozí z lidí si v dnešní době ani neuvědomují, jak jsou stromy důležité pro jejich bytí. V krátkých povídkách nás autor přesvědčuje zajímavým a vtipným způsobem o tom, že i ,,obyčejný” strom či keř má vlastně svoji osobitou a nenahraditelnou historii, která může ovlivnit i životy mnohých z nás. Stromy stojí na počátku i konci lidských životů, stávají se mnohdy pevnou součástí rodinných tradic. Lidé zasahují do osudů stromů, ale také stromy vstupují mnohdy nenápadně do života nás lidí. Možná, že po přečtení knihy se budeme dívat okolo sebe jiným pohledem a naučíme se vážit si i těch nejobyčejnějších věcí.
  

Příběhy z půdy

 Malým zašlým okénkem se protáhnete do kouzelného půdního království, kde zapomenuté a odložené věci (traktůrek, železničářská čepice, dalekohled, lupa, malířská paleta a další) postupně vyprávějí své příběhy o lidech, kterým ve svém životě sloužily, ať už to byli umělci, cestovatelé, dobrodruzi nebo obyčejní lidé.

Kdo z nás by nechtěl zažít něco výjimečného. Podobat se na chvíli svým knižním hrdinům. Za dobrodružstvím ale nemusíme cestovat do vzdálených krajů. Stačí trocha fantazie a tajemství na nás čeká i za nejbližším rohem. Kniha Příběhy z půdy nás zavádí právě na takové místo. Stará půda, jistě kouzelná, skrývá nejedno překvapení. V jejím vyprávění procestujeme svět i místa, kam se obyčejně nedostaneme. Komu jsou příběhy určeny? Mohou se stát rodinným vyprávěním, při kterém se pobaví děti i rodiče. Kniha je bohatě ilustrována černobílými i barevnými ilustracemi.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account