Lidé si myslí, že život je věda. Přemýšlejí o jeho smyslu, dělají si s ním starosti a vytvářejí různé komplikace v naději, že se zlepší. Že snad bude zajímavější, pestřejší a zábavnější.

Je těžké uvěřit, že život je jednoduchý. A právě v jednoduchosti se skrývá jeho krása. Není větší krásy než lidský život. Není nic snadnějšího než nádech a výdech. Život je pouhé dýchání. Žít znamená dýchat. Nic víc. Jenom to. Každou vteřinu si bereš bez dovolení vzduch do svých plic. Nadechneš a vydechneš. Po každém nádechu vzduch vracíš světu. Bez zášti a zloby. S radostí. A znovu se rád nadechneš, klidně zhluboka, klidně s úsměvem. Nasaješ svobodně čerstvý vzduch, vychutnáš si ho ve svém těle a pak ho s láskou vrátíš. A znovu. Už to ani nevnímáš. Tu přirozenou výměnu. Pouze dýcháš, pouze žiješ. Vzduch je tady neustále k dispozici pro všechny. Je zadarmo.

Nikdo ho nekrade, nikdo se o něj nebojí, každý si ho přirozeně bere, jenom tolik, kolik potřebuje a pak ho přirozeně vrací. Absolutně bez problémů, bez obav.

Je ti umožněno svobodně dýchat.

Je ti umožněno svobodně žít.

Pokaždé, když se potřebuješ nadechnout, máš k dispozici tolik vzduchu, kolik potřebuješ. Můžeš dýchat úplně volně, aniž by ses strachoval, že by někomu vzduch mohl chyběl. Aniž by ses bál, že ho nebudeš mít dostatek pro sebe. Jistě víš, že se nelze jenom nadechovat, musíš taky vydechovat. Stejně tak nemůžeš jenom vydechovat, musíš se také nadechovat.Vzduch si bereš a vzduch dáváš.

To je celý princip.

Nelze nic hromadit, udržet, ušetřit, či odložit. Život je harmonické přijímání a dávání. Život je dýchání. Nebojíš se brát si vzduch, tak se neboj brát si úctu, lásku, vášeň, zdraví, respekt, obdiv, krásu, radost, bohatství. Ber si odvahu a pak ji dávej lidem, kteří nevědí, že si ji můžou svobodně brát. Vdechuj pro sebe důvěru a vydechuj ji do rukou jiných lidí. Ber si důvěru a dávej ji svým dětem, zvířatům a celému světu. Vezmi si tolik pozornosti, kolik potřebuješ a pak ji dávej do světa.

Nádechem získáš vzduch, výdechem získáš další nádech. Přijímání i dávání přinášejí radost. Brát si lásku je stejně krásné, jako lásku dávat. Mít obdiv je krásné, stejně tak, jako obdivovat. Mít důvěru je krásné, stejně tak, jako důvěřovat. Nádech je skvělý stejně jako výdech. Vzduchu i všeho ostatního je dostatek pro všechny. Neboj se brát si vše, po čem toužíš a neměj strach to dávat světu zpět. Narodil ses s právem na život, tak prostě a jenom žij, prostě a jenom dýchej.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account