81

Přijelo k nám před chaloupku velké modré auto. Z auta zněl Ozzy a za volantem seděl chlapík s krátkýma vlasama. Vy jste paní K.? zeptal se roztomile. Jeho modré oči mě uhranuly a jeho pevný stisk ruky cítím ještě teď. Chtěla jsem naskočit do jeho dodávky a odjet s ním na konec světa. 
Tolik k mé začínající demenci z dlouhodobého pobytu doba (tj. na neschopence).
Přijel k nám pan obkladač. Pěkný, urostlý a veselý chlapík. Měl modré oči a modré auto. Změřil si (mě prosím) naší zatím ještě ohavnou koupelnu, kouknul na nakoupenou dlažbu snů. Chodil sem a tam s vodováhou, metrem, sešitem a já čekala, že z něj vypadne něco jako: Tak paninko, takovouhle křivárnu vám rozhodně vobkládat nebudem. Nashle! Místo toho ale krásně mužným hlasem vzdychl: No, chce to krapet srovnat, že? Nalákali jsme ho totiž v jeho časovém presu na malinkou koupelničku, kde obložení bude trvat maximálně jeden den a kde je všecko připravené na jeho velkolepý příjezd. Já se snažila být ta nejmilejší majitelka rozpadající se usedlosti na světě. Rozdávala jsem úsměvy všude kam se podíval. Ochotně jsem mu podržela METR. Nejdřív vypadal chudák malý sklesle a smutně. Ale nakonec se mi ho podařilo rozveselit a když jsme se loučili, už rozdával úsměvy tak dobře jako já!
Když viděl, v čem jsem nucena žít, zželelo se mu mé osoby. Fandím vám! Já taky opravoval starej barák, a už nikdy v životě bych do toho nešel! Ale pane, já nejsem z cukru. Navíc nám nic jinýho stejně nezbylo. 
Z hodinové prohlídky koupelny nakonec odešel ke své modré dodávce s popsaným sešitkem a se slibem, že se ozve a že sem pošle pravděpodobně Páju. Ach jak bych si přála, aby obkládal sám velký šéf a ne jakýsi Pája. Ale pokud bych se měla rozhodovat mezi pohledem na pěkného chlapa a čistou, krásnou, normální koupelnou, jasně vítězí nemovitost!
A tak se budeme těšit pravděpodobně na Páju, na jeho šikovné zlaté české ruce. Já připravím hrdinovi pěkných pár dobrot aby ty dlaždičky položil kvalitně. Protože krásná koupelna rovná se šikovný obkladač. Šikovný obkladač rovná se spokojený chlap. No a spokojený chlap se samozřetelně rovná uspokojený žaludek! Kdo myslel něco jiného, je čuně (stejně jako já).
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account