Další atletickou disciplínou, ve které zvířata jednoznačně vedou, je běh.

Lidský rekord v běhu je 44,72 km/h. Ve zvířecí říši jsou ale ti nejlepší běžci dvakrát rychlejší. Gepard je schopen běhat rychlostí až 96–101 km/h (při vzdálenosti do 500 metrů). Gepardí rekordmanka Sarah zaběhla 100 metrovou vzdálenost za neuvěřitelných 6,13 vteřin. Nejrychlejší běžec na světě, Usain Bolt, byl o dost pomalejší – 9,58 vteřin.

Druhé místo by pak v pomyslném žebříčku obsadila antilopa Vidloroh americký (Antilocapra americana). Vidloroh dokáže běhat rychlostí až 88,5 km/h. Touto rychlostí však umí běžet o hodně déle, než gepard, takže v běhu na delší vzdálenosti by ho určitě porazil.

O bronzovou medaili za rychlost 80 km/h by se pak dělili: lev (Panthera leo), gazela Thomsonova (Gazella thomsonii), antilopa skákavá (Antidorcas marsupialis) a pakůň žíhaný (Connochaetes taurinus).

Na bramborové pozici a čestné uznání by mělo patřit pštrosovi (72 km/h) jako nejrychlejšímu ptáku na světě, a zajíci, který umí běhat stejnou rychlostí.