Ženeme se za technikou, chceme si usnadnit život, ale není to chyba?

Jak moderní technologie proniká do našich životů

Když jsem zjistila, že mám nádor na mozku, samozřejmě padaly otázky, odkud se takový nádor bere. Z čeho se může takový nádor vytvořit. Je možné, že jsem si jej vytvořila sama podle svého myšlení, jak píše Louis Hay ve své knize? Ovšem moje okolí se spíš zaměřilo na vnější elementy, které vám můžou k takovému nádoru pomoct. Lidé z okolí mi začali posílat studie o tom, jak záření z mobilních telefonů může ovlivňovat váš mozek. Dokonce jeden Ital mimochodem měl úplně stejný nádor jako já, zažaloval jednoho výrobce mobilních telefonů za způsobení svého nezhoubného nádoru – samozřejmě v dnešní době neuspěl, velký koncern má vždycky větší moc! Po těchto článcích, jsem si najednou začala všímat jak opravdu žijeme v moderní a uspěchané době.

Kolik trávíte času se svým mobilním telefonem, kolik času provoláte a teď ruku na srdce, kolik lidí z vás si řeklo, když jste dlouho volali, že váš telefon úplně pálí a pálí vás z toho ucho, kolik z vás používá bluetooth nebo sluchátka do ucha při volání?

Zamyslete se, co to musí dělat s vaším mozkem? Samé záření, kolem nás jsou samé vlny. Vlny, které má váš mobilní telefon – wifi, odněkud se musí brát vlna z mobilního telefonu přímo do sluchátek a pak do vašeho mozku? A kolik lidí spí doma se zapnutým wifi a s mobilním telefonem pod polštářem? To záření máme 24 hodin kolem sebe. Musíme být přeci pořád dostupní, ne?

Stěžujeme si, že nemůžeme spát, že nás ze spánku stále něco vyrušuje, zdají se nám špatné sny a máme deprese a stresy. Proč v minulosti takové stresy neměli?

V minulosti neměli moderní techniku, šílenou elektronickou hudbu, wifi signály, facebooky, počítače, přehrávače, vypalovačky, stereo, domácí kina, domácí minikina, gps, navigace, internet, digitální váhy a všechny tyto vymoženosti. Měli přírodu, práci na poli, děti, knihy, komunikovali přes papír a tužku a poštovní holuby, měli lásku, rodinu, neustále se nekontrolovali a nevážili. Ženeme se čím dál rychleji k větším vymoženostem a lepší technice, chceme si náš život usnadnit, ale není to chyba? Kolik z vás je opravdu šťastných? Zeptejte se svých prarodičů jestli byli během svého života šťastní a jestli by chtěli žít v dnešní době. Myslím, že odpověď znáte:)

Strašně jsme se snažili mít jako děti svůj první telefon. Jako dnes si pamatuji, když jsem svůj první mobilní telefon dostala na půl se sestrou a jakou jsme z něho měly radost. Teď jsme ochotni za něj dát desetitisíce korun zadlužit se a vzít si půjčku, abychom měli ten nejlepší a nejrychlejší. Ale jak vypadá můj dnešní vztah s mou sestrou? V té době jsme byli na pískovišti a mohly jsme poslat jednu textovou zprávu za MĚSÍC!! Neměly jsme na kredit a tak jsme se těšily a přesně vybíraly komu tu textovku pošleme, samozřejmě to musel být jeden z našich dětských mužů, kteří už taky měli tuto vymoženost:-D Ale jak vypadá můj dnešní vztah se sestrou? Promluvíme spolu za den asi dvě věty a napíšeme si přes sto zpráv!! Je toto ještě mezilidský vztah? Není to spíš vztah mezi mým a sestřiným telefonem? Všude se dočteme jak mobilní telefon a facebook ničí nejen naše partnerské vztahy. Díky této vymoženosti jsme schopni sesbírat všechny informace, bohužel i někdy takové, které by jsme raději nechtěli vědět. Moderní technika může být a většinou i je vstup do našeho soukromí a nitra, no komu se ještě nestalo, že mu někdo vlezl do mobilního telefonu nebo nějakého soukromého chatu..ale vlastně pozor dneska už se to zase mění:) máme přece nové bezpečnostní kódy do mobilů, tzn. Že už se zase jen tak někde nedostaneme, když chceme někoho šmírovat:) Ovšem tady zase padá otázka má náš partner před námi co skrývat nebo si jen střeží své soukromí?:-D

Umíte si ještě představit svůj život bez těchto moderních vymožeností? Je to nemožné, to víme všichni. Dnešní doba nám nedává moc na výběr. Máme méně volného času a více práce, méně času na sebe a své rodiny, děti a kamarády. Je to docela paradox když přece máme všechny tyto urychlováky. A nebo jenom nechceme? Chceme jít s dobou? Nechceme se měnit? Líbí se nám to raději sednout večer k facebooku než se jít projít?

Nechci nikomu radit ať si smaže facebook a vyhodí svůj mobilní telefon z okna, sama bych to neudělala, mám obě dvě věci velice ráda a bez svého iphonka bych už si svůj život ani neuměla představit. Ale zkuste si na noc vypnout wifi, nemusí v noci přece fungovat. Dejte si noční klid a v určitý čas odložte mobilní telefon do jiné místnosti a budík si nastavte na nějakém jiném přístroji..Existuje ještě vůbec budík??? Nebo ten už taky v moderní době vymizel?:-D Neprocházejte se oranžovým panáčkem po Google maps, ale pojďme se raději projít a bavme se s lidmi na ulici, v obchodě, s prodavači, číšníky, náhodnými přísedícími v autobuse nebo v restauraci. Proč byste to dělali? A proč byste to dělali na chatech a internetových seznamkách, které jsou okolo nás úplně všude. A snad každý člověk tam nějakou konverzaci s cizím člověkem začal. Dokonce i internetová seznamka má reklamu v televizi?? Ale na ulici se s nikým pobavit neumíme?

No toto…!

A když už máme ty mobilní telefony a nestíháme zajet popřát svým kamarádům k narozeninám a svátkům osobně, nepište jim na facebook, ale raději zvedněte ten telefon a zavolejte jim. Určitě je to více potěší, než když ví, že jste jim popřáli na základě upozornění sociální sítě, ale vlastně vůbec nemáte představu bez facebooku, kdy narozeniny mají:-D

Odkud se můj nádor vzal už asi bohužel nijak nezjistím. Jedině možná můžu doufat ještě v lepší moderní techniku a pak mi to nějaký kalkulátor podle mých vibrací z mozku na internetu zjistí, když zadám věk, množství jídla které pojídám, jakou mírou stresu žiju a jestli kouřím:-D Dneska už vám na internetu i zjistí vaše IQ tak proč ne odkud se bere taková nemoc??

Tak ať vás to nepotká a moderní technice ZDAR!

Krásný den plný úsměvu:)

Více zde: http://milujsebe.webnode.cz/news/moderni-svet-na-dobu-urcitou/

 

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account