Michal Vavruša

Michal Vavruša se narodil 10 března 1961 ve Zlíně, tehdejším Gottwaldově. Na základě konkurzu na film. plátno vstoupil hned hlavní rolí Pepíka Horáčka v dětském filmu gottwaldovského režiséra Josefa Pinkavy Kapitán Korda (1970), který vypráví o přátelství chlapce z dětského domova a výpravčího „kapitána“ Kordy. Jeho přirozený projev zaujal nejen diváky, ale i režiséry, a tak si ho poté vybírali do svých snímků i další renomovaní režiséři.

Nejprve K. Kachyňa, který ho obsadil do válečného příběhu Vlak do stanice Nebe (1972), v němž ztvárnil Františka Koubu. Poté i F. Vláčil, v jehož dramatu Sirius (1974) ho čekala hlavní role opět Františka zvaného Fanek, který v době okupace nalezne nejlepšího přítele ve vlčáku Siriovi, ale válečná doba tomu nepřeje.

V dalším Pinkavově dětském snímku Poštovský panáček (1974) měl znovu hlavní roli jako chlapec Vilda, který bojuje s pokušením ponechat si neprávem přisvojené peníze. Svou hereckou kariéru ukončil po natočení koprodukčního filmu Ostrov stříbrných volavek, jehož příběh se odehrává v severoněmeckém městečku koncem roku 1918.

Michal Vavruša má dospělou dceru. Narodil se ve Zlíně na Lesní čtvrti, dlouho žil v Bartošově čtvrti, nyní bydlí v části Podlesí. Několik let strávil v zahraničí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account