Život v důchodu: Od jarních procházek po duchovní poutě a rodinné oslavy

Moje milé.
Dlouho jsem tu nebyla, to víte , důchodci mají stále pilno. Vzpomínám si, že jsem krátce po nástupu do důchodu přišla na návštěvu svého , víc jak 40 let milovaného pracoviště a potkala primáře odd. Protože se léta známe, tykáme si a on se zeptal, jak se mám v důchodu. Já odpověděla, no to víš , pilno. A on nato no, aby ses nepo….

Ale jaro je tu a je to nádhera. Minulý týden mně pozvala kamarádka na výšlap do blízkého lesa, vlastně chatové a rekreační oblasti  pro naše město zároveň. Nebyla jsem tam snad 30let a dodnes od té neděle z toho duševně čerpám. Byla to nádhera, kolik je druhů zeleně, nádherně rozkvetlé stromy, a ten vzduch. Zbytečně se neříká , že v Chřibech je vzduch jako ve švýcarských alpách.

Další týden jsem jezdila k dceři mé zesnulé kamarádky, protože její neteř půjde k prvnímu sv. přijímání a  ona je , ač amatér, taková cukrářka, že jí říkám Magdalena Dobromila. protože toho měla hodně, byla ráda, že pomůžu. Tento čtvrtek jsem se dověděla, že naše Charita , pořádá zájezd na sv. Hostýn. Kolegyně a zároveň kamarádka jela, bylo ještě 1 místo, tak jsem v pátek byla na pouti. Pokud bych pominula církevní a duševní zážitek( ale to nejde, jsem věřící) tak opět ta nádherná jarní příroda. Jo a v úterý jsem byly s kamarádkami ve Slováckém divadle .Jezdíme už dlouho na seniorské představení, tentokrát hráli hru ” Kniha o hřbitově” .Že má divadlo výborné hodnocení a nejvíc předplatitelů v republice je fakt . Jsem z nich nadšená. No a zítra jedu na to přijímání, mojí kamarádky vnučce. Abych se už dnes postila, protože rodiče pak chystají velké pohoštění. Tak ještě se někdo může divit, že důchodkyně nemají moc volno? Teď jsem douklízela doma, sednu na balkon a konečně budu relaxovat:-)*heart*

Nakonec pár obrázků z jarních cest

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account