Dnes slaví operní pěvkyně Eva Urbanová kulaté výročí. Narodila se 20.4. 1961…
První dáma české opery, sopranistka Eva Urbanová, vystupuje na českých a světových scénách 33 let a za svoji uměleckou činnost získala řadu významných cen. Kromě opery se věnuje také koncertní sféře a dokonce se občas mění v rockovou star.
Opernímu publiku se Eva Urbanová poprvé představila v roce 1987 v Plzni a za další tři roky již vystupovala v Národním divadle v Praze, jehož je dvacet let sólistkou. Další úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat a umělkyně se začala objevovat na těch nejprestižnějších světových scénách, včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku.
Za vrchol své kariéry v zahraničí považuje Eva Urbanová vystupování v Metropolitní opeře v New Yorku, u nás je to pro ni účinkování v Národním divadle.
Eva Urbanová má ráda výzvy, a proto se cítí nejlépe při živých vystoupeních, ať už jde o opery nebo koncerty. Kromě klasické hudby si odskakuje i k jiným žánrům, často vystupuje také s hudebníky formace BAROCK, kteří propojují rockovou muziku se světem barokních velikánů. „Původně jsem začínala zpívat jako rocková zpěvačka. Tenkrát by mě nikdy nenapadlo, že budu někdy zpívat v opeře. V duši jsem ale rockerkou zůstala,“ vysvětluje svůj překvapivý vztah k naprosto odlišnému druhu hudby operní pěvkyně.
 
Přejeme vše nejlepší paní Evo…
Růžové růže Madeline | Online květiny Jana | Rozvoz květin
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account