Filmová a divadelní herečka Jana Boušková se narodila 8.5.1954 v Kladně. Má starší sestru Evu, která je také herečka. Byla vdaná za kolegu Petra Svojtku. Petr Svojtka tragicky zahynul, když se po skončení představení v Národním divadle vracel opilý domů. Posadil se na oj mezi vozy tramvaje. Má s ním jednoho syna (zabývá se ekologií).
Dva roky studovala na gymnáziu, ale měla problémy s dyslexií, která jí další studium neumožňovala. Úspěšně složila zkoušky na konzervatoř v Praze. Absolvovala v roce 1975. Od roku 1975 hraje v Národním divadle. Poprvé se na divadelních prknech objevila v roce 1974, na scéně Stavovského divadla. Jako studentka zde vystoupila v Ševcovské komedii. Od té doby pro Stavovské divadlo nastudovala další hry, např.: Terezka v Tylově Tvrdohlavé ženě, Dorotka v Tylově Strakonickém dudákovi , Kráska v Hrubínově Kráska a zvíře.
Ve filmu se poprvé objevila v roce 1971,v pohádce DÍVKA NA KOŠTĚTI, kde hrála žákyni čarodějnické školy. Pak příšly další role, např.: KRÁLOVSKÝ GAMBIT, PUMPAŘI OD ZLATÉ PODKOVY, SMRT TALENTOVANÉHO ŠEVCE, JAK UKRÁST DAGMARU atd. Hrála v několika seriálech, např.:ŽENA ZA PULTEM (1977), MALÝ PITAVAL Z VELKÉHO MĚSTA (1982), PŘÍTELKYNĚ Z DOMU SMUTKU (1992).
Na výsluní popularity ji znovu vynesl seriál OŠKLIVKA KATKA, kde hraje i se svým manželem Václavem Vydrou (syn Dany Medřické a Václava Vydry). Václava Vydru si vzala po dlouholetém vztahu 18.června 2006. Obřad byl tajný, konal se v malém kostelíku, v Nezabudicích na Křivoklátsku. Kromě nich byli přítomni jen dva svědci. Obřad vedl Miroslav Černý z Prahy.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account