ZORA JANDOVÁ 6.9.1958
Zora Jandová je ženou mnoha rolí. Začínala coby herečka a zpěvačka, ale za svůj dosavadní život byla též moderátorkou, autorkou a ilustrátorkou knih pro děti i dospělé, kondiční trenérkou tai-chi a dokonce českou reprezentantkou v tomto netradičním sportu, resp. bojovém umění.
Ještě v průběhu svých středoškolských studií na gymnázium a posléze na DAMU hostovala v Divadle Semafor a Poetické vinárně Viala. Po ukončení školy herecky debutovala v roce 1982 na scéně pražského Národního divadla coby Ofelie v Macháčkově nezapomenutelné inscenaci Shakespearova Hamleta. V činohře ND pak působila až do června 1985, kdy ji vedení divadla neobnovilo smlouvu. „Dozvěděla jsem se, že to bylo na nějaký rozkaz. Už tehdy mi šéf na otázku, proč mě nechtějí, říkal, ať se neptám,“ vzpomínala Jandová
Herečka Zora Jandová je zase šťastná. Stala se babičkou! | Sedmička.cz
BARBORA KODETOVÁ 6.9.1970
Následovatelka hereckého rodu, pravnučka herců Vendelína Budila a Jiřího Steinmara, vnučka herečky Jiřiny Steinmarové, dcera herce Jiřího Kodeta, neteř herce Kristiána Kodeta se narodila v Praze a dětství prožila v Těptíně u Velkých Popovic. Vzhledem k herecké tradici její rodiny se snad ani nemohla rozhodout jinak, než pro studium na Pražské konzervatoři (1990 – 1995). Při studiích se stala člekou hereckého souboru činohry v Národním divadle v Praze (1991 – 1996). První velkou divadelní rolí ji poctil režisér Jiří Menzel v porevolučním období. Hrála Poli v Žebrácké opeře.
Do roku 1998 se zabývala herectvím v divadelním spolku Kašpar a ve Viole. Poté odešla do divadla v Mladé Boleslavi a v roce 2000 se vrátila do Prahy, kde se s ní můžeme setkat ve Švandově divadle, v Činoherním klubu a Kašparu.
Vedle divadelních rolí je známá i z filmů UČITEL TANCE, RIVERS OF BABYLON, ÚTĚKY a jiné, stala se jednou z nejvýraznějších postav první řady seriálu REDAKCE. Pro svůj atraktivní vzhled a slovanský šarm je často vyhledávána zahraničními produkcemi. Zazářila v TV seriálu DUNA režiséra Johna Harrisona.
V současnosti žije s houslistou Pavlem Šporclem.
Výhled a zahrada, to mě baví.“ Tobogan na návštěvě u Barbory Šporclové  Kodetové | Dvojka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account