Svatopluk Skopal se narodil  28. května 1951 v Kutné Hoře do divadelní rodiny. Táta byl režisér, maminka působila v divadle jako nápověda. Už jako kluk měl proto na divadelní prkna blízko a svůj herecký křest si odbyl dětskými rolemi v Divadle pracujících v Gottwaldově, kde vyrůstal. 

Přesto o studiu herectví nejprve neuvažoval, pošilhával po učitelské profesi, ale nakonec přece jen zamířil na JAMU. Činoherní herectví v Brně studoval po boku dalších budoucích hvězd – Jiřího Bartošky, Pavla Trávníčka, Karla Heřmánka nebo Elišky Balzerové. Po škole zamířil do Divadla na provázku, byl i členem Státního, dnes Národního divadla Brno.

 Ještě v moravské metropoli ho objevili i filmaři. Před kamerou debutoval v roce 1971 v historické komedii Hry lásky šálivé, kde si zahrál po boku velikánů Miloše Kopeckého, Pavla Landovského nebo Jiřího Sováka. Následoval seriál Slovácko sa nesúdí (1975) a další filmy – Náš dědek Josef (1976) nebo Křtiny (1981). To už byl Svatopluk Skopal Pražákem a oporou vinohradského divadla.

Od té doby vytvořil několik desítek dalších filmových a televizních rolí, například v seriálech Sanitka, Dlouhá míle, Vyprávěj a Poste restante. V roce 2020 hrál v detektivním televizním seriálu Poldové a nemluvně postavu Karla Mlejnka. 

Svatopluk Skopal je podruhé ženatý, jeho první manželkou byla Jitka Váněová (1973-1980), podruhé se v roce 1982 oženil s Lenkou Řehovou (*1954), dnes známou jako Skopalovou, která je herečkou Činoherního klubu, příležitostně ji také lze vidět na televizní obrazovce. Syn František Skopal (*1982) z druhého manželství je též hercem.

Přeji panu Skopalovi k jeho kulatým narozeninám hlavně pevné zdraví a hodně štěstí do dalších let.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account