Ladislava Kozderková, zpěvačka, muzikálová, divadelní a filmová herečka se narodila 26.6. 1949 v Brně, kde prožila své mladí. Vyrostla pod Kraví horou v muzikantské rodině, jako nejmladší ze tří sester. Strýc Richard byl výborný violista, strýc Jiří operním pěvcem a otec Ladislav skladatelem a dirigentem v českém rozhlase. Již jako dítě zpívala v rozhlase a jako dvanáctiletá natočila první desku. V Brně studovala na konzervatoři nejprve zpěv, potom dramatický obor.
Po ukončení konzervatoře zpívá u Broma i Krautgartnera, kde se seznámila s trumpetistou Richardem Kubernátem za kterého se velmi rychle provdala a v roce 1969 se jim narodila dcerka Laděnka. Vztah ale zkrachoval kvůli Kubernátově závislosti na alkoholu. A tak se sotva roční dcerou opouští Brno i manžela a odchází do pražského Rokoka, kde po ročním působení mění angažmá a stěhuje se do hudebního divadla v Karlíně, kde bude působit dalších třináct divadelních sezón. Ovšem roční působení v Rokoku bylo zásadní s hlediska osobního života. Seznámila se tam se svým hereckým kolegou Vlastimilem Bedrnou. Oba se nejdříve museli rozvést, aby se mohli v roce 1974 vzít. O dva roky později se jim narodila dcera Vlasta.
Největší láskou pro ní bylo divadlo a za svoje působení v Hudebním divadle v Karlíně vytvořila mnoho nezapomenutelných rolí. Její vysněnou a zároveň životní rolí byla Dolly Leviová z Hermanova slavného muzikálu Hello, Dolly. Z jejich prvních filmových rolí jmenujme například ČEKÁNÍ NA DÉŠŤ (1977) a LÁSKY MEZI KAPKAMI DEŠTĚ (1979), dále TRHÁK (1980), SONÁTA PRO ZRZKU (1980), JAKO JED (1985). Hrála V několika TV filmech, seriálech, například VLAK DĚTSTVÍ A NADĚJE (1985), pohádkách a zábavných pořadech. Její poslední rolí na televizni obrazovce byla komická scéna se svým manželem Vlastimilem Bedrnou (role dámy v divadelní lóži) v seriálu “CHOBOTNICE Z II PATRA”.
Bohužel velice talentovanou herečku a zpěvačku v nejlepších letech zasáhla zhoubná nemoc, se kterou několik let statečně bojovala, ale nakonec jí podlehla 17.11. 1986 v pouhých 37 letech. Český národ tím ztratil jednu z nejtalentovanějších muzikálovych zpěvaček 20. století.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account