Jak ten čas rychle utíká, vůbec se mi nechce uvěřit, že dnes uplynulo již 29 let od smrti legendárního zpěváka a frontmana kapely Queen. Přijde mi, jako by se tato smutná událost stala teprve nedávno. Bylo mu pouhých 45 let, když podlehl zápalu plic, s nímž jeho tělo oslabené nemocí AIDS nedokázalo bojovat.

V soukromí to prý byl tichý a tak trochu stydlivý muž, na pódiu se ale měnil v rozdivočelé zvíře. Úžasný hlas, energické pohyby a na tu dobu opravdu odvážné kostýmy, to vše ho předurčilo stát se prvotřídní hvězdou.

Složitá povaha, dlouho skrývaná homosexualita, sláva a peníze však zpěváka uvrhly do šňůry divokých večírků, alkoholu, drog a nespoutaného sexu. V kombinaci s téměř nulovou osvětou ohledně přenosu infekce to znamenalo, že se mu vir HIV stal osudným. Odešel v pětačtyřiceti letech, v podstatě na vrcholu slávy.

Dne 27. listopadu 1991 se uskutečnil pohřeb pouze pro nejbližší přátele v krematoriu v západním Londýně. Zpopelněn byl v Kensal Green a má se za to, že byl rozptýlen na břehu Ženevského jezera ve švýcarském Montreux.

V dubnu roku 1992 zbylí členové Queen uspořádali v Londýnském stadionu Wembley obrovský koncert na počest Freddieho Mercuryho s názvem The Freddie Mercury Tribute Concert.

Ve švýcarském městě Montreux na břehu Ženevského jezera byla po Freddieho smrti vztyčena jeho nadživotní socha vyrobená českou sochařkou Irenou Sedleckou. Fotografie sochy se objevila i na obalu posledního studiového alba skupiny Queen, Made In Heaven.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account