Angličtina nám ze všech jazyků asi nejvíce rozšířila možnosti. A proto si zaslouží svůj den. Den anglického jazyka stanovila OSN v roce 2010 právě na 23. dubna, jelikož se tento den slaví narození i úmrtí světoznámého autora Williama Shakespeara. Zároveň určila den i ostatním úředním jazykům OSN. Arabštině (18. prosince), čínštině (20. dubna), francouzštině (20. března), ruštině (6. června) a španělštině (23. dubna).
Angličtina je naším světem tak prorostlá, že některá slova již raději používáme jen v angličtině a písně, které v angličtině zbožňujeme, by nám v češtině utrhly uši. Díky tomuto jazyku jsme mohli na různých studijních či pracovních pobytech navázat nová přátelství s lidmi, jejichž jazyk neovládáme ani trochu, ale díky angličtině jsme schopni si porozumět.
Slavení takových dní nám pomáhá si uvědomit, jak je dnešní svět provázaný. Tyto dny slaví multilingualismus a kulturní rozmanitost, která dělá náš svět tak barevný.
Jak tedy oslavit den anglického jazyka?
Oslavy mají být zábavné. Najděte si cokoli, co vás na angličtině baví a udělejte v tom krůček dopředu.
Naučte se nějaké zvláštní slovíčko. Najděte si kapely z různých anglicky hovořících zemí a zkuste porovnat jejich přízvuk v písních. Začněte číst anglickou knihu. Klidně můžete začít se zjednodušenou četbou. Či se podívejte na zprávy v angličtině. Zkuste dát anglický film bez titulků. Nebo alespoň část filmu.
Možností je celá řádka, fantazii se meze nekladou.