Jaroslava Brousková je dcerou Otakara Brouska staršího a sestrou Otakara Brouska mladšího. Umělecké zázemí rodiny ji už jako středoškolačku přivedlo před filmovou kameru, hrála také v zájezdových představeních Národního divadla. Vystudovala herectví na DAMU (1972) a nastoupila do Krajského divadla v Kolíně. Na své kolínské začátky s řadou velkých příležitostí dodnes Brousková ráda vzpomíná.
Svůj debut před kamerou absolvovala Brousková jako sedmnáctiletá v generační romanci MALÉ LETNÍ BLUES (1967), kde hrála spolu se svými vrstevnicemi Andreou Čunderlíkovou a Evou Trejtnarovou. Sedmdesátá léta pak přinesla zájem filmařů o mladou Brouskovou, která byla obsazována do poměrně velkých rolí moderních mladých žen, filmy s její participací jsou však dnes víceméně zapomenuté (TAKŽE AHOJ, 1970; DVĚ VĚCI PRO ŽIVOT, 1973). Její pozdější role v dodnes známých filmech již neměly takový význam (SESTŘIČKY, 1983; DOBŘÍ HOLUBI SE VRACEJÍ, 1988). Výjimečně se objevuje také v televizi, například v seriálech MALÝ PITAVAL Z VELKÉHO MĚSTA (1982), KDYŽ SE SLUNCI NEDAŘÍ (1996) nebo nejnověji v seriálu ULICE (2005). Stěžejní část práce Jaroslavy Brouskové tvoří od 90. let dabing, namluvila řadu filmů a seriálů, nejčastěji ji můžeme slyšet jako policejní šéfovou Engelhardtovou v seriálu Kobra 11.
Manželem Jaroslavy Brouskové je herec Ladislav Potměšil (*1945), s nímž se seznámila při konkurzu na film DVĚ VĚCI PRO ŽIVOT (1973). Mají spolu dva syny.
Manžel paní Brouskoví Ladislav Potměšil zemřel před několika dny…12.července 2021
Asistentka Zuzanka z Pitavala: Kariéru obětovala životu s Potměšilem |  Blesk.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account