Zuzana Navarová se narodila 18. června 1959 v Hradci Králové. Tatínek pracoval v Českém rozhlase jako hudební redaktor, její vkus ale příliš nesdílel. „Měla hodně naposloucháno a podle toho se sama inspirovala. Jakmile poprvé vzala do ruky kytaru, bylo jasné, kudy její cesta povede. Její záběr byl úžasně široký. Od lidovek až po cikánské písně.
Už v 16 letech měla jasné názory a prezentovala se jako hotový člověk. Když se po maturitě rozhodla odejít studovat češtinu a španělštinu do Prahy, rodiče o tom neměli téměř tušení. Na jednom ze studentských večírků na pražském Smíchově se pak seznámila se Zdeňkem Vřešťálem a Vítem Sázavským.
Za necelý rok, na jaře 1981, byla na světě kapela Nerez. To byla taková pecka, že všichni zírali. Nejenom fanoušci, kteří se nabalovali po davech, ale i kritika. Jejich hvězda stoupala prudce vzhůru.
Záplavu koncertů a opojení nejen úspěchem tehdy třiadvacetiletá Zuzana Navarová opustila, aby strávila půl roku na Kubě. Jazykovou stáž uchopila po svém – v latinskoamerickém rytmu a s místními muzikanty. Vrátila se plná inspirace a nových podnětů.
Skoro ve svých 40 oznámila mamince, že se hodlá vdát. Jejím manželem se stal Kubánec Luís de Tejada. „Sňatek mnoho nepřinesl. Rozešli se v dobrém, jak se sešli.
„Už několik let neplánuju. Jako cíl jsem si vytkla, že nebudu mít žádné cíle. Vlastně můžu říci, že každý probíhající okamžik je můj cíl,“ uvedla v jednom z posledních rozhovorů. Zemřela 7. prosince 2004 v Praze. Bylo jí pouhých 45 let.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account