Plánujete víkendový výlet a hledáte inspiraci? Máme pro vás skvělý tip! Představujeme vám úžasné místo na výlety pro děti i dospělé. Vyzkoušejte exkurzi do světa okurek a rajčat! Na Farmě Bezdínek vás čeká návštěvnické centrum s ukázkovým skleníkem, kde se dozvíte řadu zajímavostí o tom, jak probíhá pěstování kvalitních českých rajčat a okurek. Prohlídkový okruh je zcela zdarma a trvá cca 60 minut za minimálního počtu 10 osob ve skupině.

Poznávací trasa začíná v expoziční části centra, shlédnutím krátkého filmu se základními informacemi a panelovou výstavou s živými exponáty rostlin. Expozici ozvláštňuje augmented reality neboli rozšířená realita v podobě mluvících postaviček rajčátek a okurek. Prohlídka je zakončena ochutnávkou čerstvě utržených plodů a možností zakoupit si produkty v Prodejně ze dvora.

Farma Bezdínek je největším produkčním skleníkem pro pěstování rajčat v České republice, který dodává zeleninu na trh 12 měsíců v roce. Nachází se v Dolní Lutyni na Karvinsku a aktuálně má plochu 15 hektarů. Rajčata ve skleníku jsou pěstovaná v organickém kokosovém substrátu, který se po ukončení pěstební sezony kompostuje. K zavlažování je využívána dešťová voda, přebytečná zálivka se recykluje. V boji proti škůdcům aplikují biologickou ochranu namísto chemie. O opylení se starají čmeláci. Farma dodává do předních obchodních řetězců u nás.

V roce 2024 Farma Bezdínek zahájila projekt PŮL TALÍŘE, jehož cílem informovat o důležitosti vyvážené stravy a každodenní konzumace čerstvého ovoce a zeleniny. Název kampaně „Půl talíře“ má symbolizovat hlavní myšlenku celého projektu: každý talíř jídla by měl být z poloviny zaplněný zeleninou nebo ovocem, ideálně v poměru 2:1. Více informací je k dispozici na www.pultalire.cz.

Pro děti a školní skupiny jsou připraveny edukačně-zábavné pracovní listy. Objednávka školních skupin bude probíhat individuálně, v případě zájmu nás prosím kontaktujte na in**@fa***********.cz.

Foto a text: se souhlasem Farma Bezdínek

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account