Dnes je prý světový den čokolády. Tak se hodí příspěvek o městě s čokoládou.

Tábor je historické město v jižních Čechách v České republice. Nachází se přibližně 100 kilometrů jihozápadně od Prahy. Město je známé svou bohatou historií spojenou s husitským hnutím.

Tábor byl založen v roce 1420 jako opevněný tábor husitských věřících pod vedením Jana Žižky z Trocnova. Byl významným centrem husitského hnutí, které sehrálo klíčovou roli v českých dějinách. Husitský vliv je v Táboře stále patrný, a to zejména ve formě historických památek, jako je například Husitské muzeum.

Mezi hlavní turistické atrakce v Táboře patří také historické jádro města s dochovanými opevněními, věžemi a uličkami. Mezi nejvýznamnější památky patří například Kotnovská věž, Základní kamenný most, Táborský hrad nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie, Muzeum čokolády.

Autor a foto: Nela Vávrová

Tagy:
8 Komentářů
 1. Aneta Kollerová Mašková 9 měsíců ago

  Božínku, tak kdybych toto muzeum navštívila, stalo by se z něj “snědené” muzeum. 😀

 2. MarcelaKapounová 9 měsíců ago

  Pěkná nabídka čokolády.

 3. Author
  NelaVávrová 9 měsíců ago

  Ano. Je moc pěkné. Hlavně náměstí. Sice nám první den nevyšlo počasí, tak jsme chodili s deštníky. No muzeum je zajímavé, ale spíše pro milovníky čokolády a děti. Je pravda, že něco podobného už je i v Praze atd. Ale tohle co vím, tak je první a jediné v marcipánu.

 4. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Paráda, muzeum čokolády neznám, nicméně v Táboře jsem byla již mnohokrát a mám to historické město ráda 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account