Měla jsem možnost navštívit bývalý hotel Gráf  přejmenován Kriváň. Nachází se:

Adresa náměstí I. P. Pavlova 1789/5, Praha 2

Datace 1896–1897 (vznik); 1906 (propojení se sousedním objektem); 2002–2003 (rekonstrukce); 2018 (rekonstrukce)

Architekt/i Bohdan Pudlač (vznik); František Tichna (propojení se sousedním domem); Capexus, vlastník Kapitel (poslední rekonstrukce)

Novobarokní budova se secesním foyer, původně hotel Gráf, dnes moderní administrativní budova s dechberoucím výhledem na Prahu. Postavena roku 1896 na místě zbouraných pražských hradeb jako bytový dům s kavárnou v přízemí, ovšem již o dva roky později koupena Alfredem Gráfem a přeměněna na hotel Gráf. V letech 2003 a 2017 zde proběhly rekonstrukční práce, během nichž byl celý objekt konvertován na moderní administrativní centrum.

Zdroj – https://archiv.denarchitektury.cz/

Zůčastnila jsem se komentované prohlídky, kde jsem měla možnost vidět recepci, vstupní halu, vnitřní prostory, střešní terasu s výhledem na Pražský hrad. To můžete vidět na fotografii a potvrdit, že tento výhled je dechberoucí.

Foto: Nela Vávrová

Tagy:
4 Komentářů
 1. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

  Tak výhled je vážně skvělý, jinak už jdou docela v pohodě vkládat i další fotky do článků, tak příště třeba i nějaké to foto z vnitřku budovy by se hodilo. Díky.

  • Author
   NelaVávrová 11 měsíců ago

   Já jsem se právě rozhodla spíše nyní vkládat méně fotek, přeci jen ti, kteří tuto krásu neznají, tak mají co objevovat, tak se mají na co těšit, nechci odkrýt vše. Jinak když si dáte odkaz na kt. odkazuji samozřejmě najdete více fotek. Hodně fotek mám i s mnou přítomností a to nechci zveřejňovat, ale velmi ráda pokud máte zájem o více fotek, tak stačí napsat zprávu a pokud jde ráda se podělím. Ale přeci jen je to pro Vás výzva nakouknout a mít se na co těšit.

 2. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Aha 🙂

  • Author
   NelaVávrová 11 měsíců ago

   Byla to krása, doporučuji i milovníkům motorek. Harley-Davidson Club Praha je nejstarším existujícím Harley-Davidson klubem na světě a byl založen právě v tomto hotelu. Tyto informace nebývají moc veřejné. Mám ráda když se dozvíme informace, které si jen tak člověk nedohledá a nedočte, ale nechci tu vše prozrazovat, aby se měl turista kam těšit.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account