Ještě před týdnem jsem si plánovala na další víkend pohodový výlet s Františkem a jeho kamarády do Muzea iluzí. Ani ve snu mě nenapadlo, že vlastně ten víkend byl takovou pomyslnou iluzí, že svět je ještě “v pořádku”. A tak, než vám všem nasdílím tip pro rodiny s dětmi i dospělé, tak si neodpustím také jeden komentář.

Nebudu psát žluto-modrý blog, nebudu se dlouze vyjadřovat, protože si myslím, že je opravdu jenom hrstka těch, kteří skutečně vědí. A kéž by ten zbytek místo toho, aby psal a sdílel, také něco udělal! A tak jsem poslala peníze na Ukrajinu přes Člověk v tísni a nabídla své bydlení a zázemí Pracovny Ženy s.r.o. pro ukrajinské matky s dětmi, které musely nechat muže ve válce a hledají zázemí v jiné zemi. Sedla si se synem a snažila se mu vysvětlit, co se děje a že se nemusí ničeho bát, protože láska vždy zvítězí…

A tak tady jeden tip, kam vyrazit v Praze a nechat děti snít například u dobových hádanek, které zdobí stěny Muzea fantastických iluzí Pavla Kožíška ve Vodičkově ulici. Hlavní atrakcí jsou pro většinu hostů jistě stěny s různými motivy, před kterými pořídíte fotografie vyvolávající iluze ze světa fantazie.

Přestože všichni chodí hlavně právě za těmito fotografiemi, František se na konci muzea vrátil a museli jsme si jít prohlídnout ještě každý obraz s hádankou či jinou iluzí, které jsou na stěnách. U každé se zastavil, chvilku dumal a sotva jsem se stihla zadívat a zamyslet se nad odpovědí, už mi vysvětloval princip oné záhady.

Volný pád. Přesně tak probíhala celá naše návštěva muzea. Děti běhaly od jednoho obrazu k dalšímu a svou roli pojaly naprosto zodpovědně.

Autentické obrazy na stěnách chvílemi opravdu vyvolávají dojem holywoodského trháku.

Je libo nějakou chuťovku? 🙂

Díky iluzím je možné vyvrátit i zákony fyziky.

A nebo se třeba nechat pasovat na rytíře. Důležité je u všeho nezapomenout pořídit foto! A pozor – naštěstí na místě je ochotná obsluha, která vás upozorní na označení míst, ze kterých je nejlepší úhel pro pořízení fotografie.

A ano, mám pár fotek i já, když mě náhodou děti stihly vyfotit 🙂

Historie v kombinaci s moderními prvky může být kýčem, ale davy návštěvníků na místě, které tvořily dlouhé fronty u vchodu potvrzují, že o tento ojedinělý koncept v ČR je opravdu zájem.

Na závěr prohlídky narazíte na pozadí potápějícího se Titaniku… tak teď jenom doufat, že my budeme mít větší štěstí… 

Tagy:
2 Komentářů
  1. NelaVávrová 7 měsíců ago

    Byly jsme a super i pro dospele….

  2. Lenča 2 roky ago

    … opravdu jen iluze…..

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account