Hrad Pecka se nachází ve stejnojmenném městysu na okrese Jičín v Královéhradeckém kraji. Žije zde zhruba 1300 obyvatel a hrad je zdejší dominantou a také asi nejvýznamnějším turistickým cílem.

Raně gotický hrad ze 14. století stojí na skalnatém kopci. Pod hradem se rozkládá stejnojmenné městečko Pecka. Původní hrad nechal v 17. století Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic přestavět na renesanční zámek s hradbami. V 19. století byl hrad poničen požárem a postupně se proměnil ve zříceninu. Dnes stojí kromě hradeb pouze západní dvoupatrový palác.

Hrad Pecka je jediným interiérově zpřístupněným památkovým objektem v celém regionu středního Podkrkonoší a Krkonoš. Láká nejen krásnou okolní krajinou s jedinečnými výhledy na hřebeny Krkonoš, ale dvěma prohlídkovými okruhy zaměřenými  na vlastní, autentickou historii hradu a městečka Pecka.

Tagy:
6 Komentářů
 1. Aneta Kollerová Mašková 11 měsíců ago

  Pro nás s manželem je to bohužel daleko… Ale jeden z krásných hradů.

 2. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Tam bych někdy ráda, už jsme jeli několikrát opodál, ale na Pecku nezbyl čas anebo síly … škoda 🙁

  • Author
   Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

   Jo, dle mého byste Pecku zvládli, není to k ní z parkování daleko a ani to není žádný extra náročný výstup. Tam tedy byla moc pěkná i prohlídka. Vlastně ani netuším, zda bez vstupenky se dá do hradu vejít, bo my to měli i s prohlídkou hradu.

 3. NelaVávrová 11 měsíců ago

  škoda tak krásnému hradu :/

  • Author
   Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

   Tak jako jo, škoda, že tenkráte vyhořel, nicméně prohlídka stojí určitě za to, i jsou od hradu pěkné výhledy do okolí, takže mohu jen doporučit k návštěvě.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account