Jogínka Zuzana Klingrová vydala svou již 4. knihu, jejímiž kmotrami se staly herečky Bára Štěpánová a Klára Issová, která se netají tím, že si bez jógy nedokáže představit začátek dne. Kniha Ajurvéda a jóga pro ženy se zaměřuje na fungování a anatomii ženského těla a jeho proměny v průběhu života.

Stačilo málo a Zuzana Klingrová mohla být úspěšnou judistkou, jejím profesním osudem se ale stala jóga. A jedna z nejznámějších českých lektorek jógy nyní vydala svou v řadě již čtvrtou knížku, prostřednictvím které pomáhá svým čtenářkám udržovat se v dobré fyzické a duševní kondici.

Lektorka Zuzana Klingrová v knize představuje, jak skrze jógu a ájurvédu žít spokojenější, šťastnější a zdravější život. „Dříve jsme přišli k lékaři, chtěli pilulku a okamžité zlepšení zdravotního stavu. Dnes chceme bylinu, doplněk stravy, ale pořád čekáme, že se výsledek dostaví okamžitě. V této knize se snažím vysvětlit, že změnu je třeba dělat pomalu na všech úrovních,“ říká autorka.

Foto: se souhlasem Resort Svatá Kateřina

Ájurvédu svým čtenářkám a čtenářům zprostředkovává poutavě a jednoduše s důrazem na praktické tipy využitelné v běžném životě. Na konci knihy autorka připojila i několik praktických kroků, díky kterým může každý po malých krůčcích začít měnit svůj životní styl.

Kniha má také naučit své čtenářky porozumět signálům svého těla, které skrze fyzické příznaky vyjadřuje vnitřní nerovnováhu a nepohodu. „Dnešní způsob života klade na každou ženu mnoho úkolů, rolí, stres a tlak na podávání výkonu je jeho každodenní součástí. Máme pocit, že pokud náš život i tělo nesplňuje normy moderní společnosti nejsme dost dobré. Naše tělo je vyčerpané, unavené, stejně jako mysl.“

Podle autorky je cestou z tohoto bludného kruhu právě sebepoznání a seberealizace, kterých lze docílit díky józe. Ke zdraví a dlouhověkosti pak přispívá ájurvédská moudrost.

Foto: se souhlasem Resort Svatá Kateřina
Foto: se souhlasem Resort Svatá Kateřina

A právě józe propadla i Klára Issová, která se stala jednou z kmoter nové knížky. „Se Zuzanou Klingrovou mě pojí přátelství, známe se přes deset let. Byla jsem kmotrou všech jejich knížek,“ přiznala Issová, která se netají tím, že rovněž patří mezi čtenářky úspěšné lektorky jógy.

„Je to úžasná knížka, protože je to takový manuál, kde je shrnutí, které můžete jednoduše použít. Rychle se do něj podívat. Je to srozumitelné. Lidé se někdy ájurvédy bojí, co to je, ale člověk zjistí, že to jsou jednoduché návody, kterými si může pomoct,“ vysvětluje Issová s tím, že jen cvičit jógu nestačí.

„Není to jenom o cvičení pozic, ale o vaření, dechových technikách, o přístupu k životu. Je to krásně udělaná knížka,“ dodala oblíbená herečka. .

Ájurvéda & jóga pro ženy (CPress, 499 Kč) je již čtvrtou knihou zkušené lektorky jógy, ájurvédy a jógové terapie Zuzany Klingrové. Tentokrát se zaměřuje na fungování a anatomii ženského těla a jeho proměny v průběhu života.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Zuzana Klingrová

Spolumajitelka jógového studia v Praze a programová ředitelka Resortu Svatá Kateřina studovala ATVS Palestra, Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Indu University v USA, kde získala titul Bachelor of Academic in sport sciencies, Ayurveda Yoga specialist, Ayurveda consultant. Je držitelkou dalších sportovních licencí a osvědčení z různých sportovních odvětví – zdravotní tělesná výchova, potápění, plavání, fitness, výživa a masáže. Věnovala se studiu mnoha stylů jógy, jako je například hatha jóga, powerjóga, jógová terapie, tantra jóga, kundaliní jóga, jóga pro těhotné a po porodu, yin jóga, fly jóga a restorative jóga. Věří, že skrze jógu poznáváme nejen sami sebe. V roce 2019 vyšla její prvotina Jóga po celý rok, která se stala bestsellerem. O rok později následovala další užitečná publikace Jóga proti úzkosti a strachu

 

 

Zdroj: Resort Svatá Kateřina

Foto: se souhlasem Resort Svatá Kateřina a Ženy s.r.o.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account