Na ochucené brčko jsem se velni těšila, ale zklamalo mě.
Je to takový můj hříšek, mléko a výrobky z něj, jak nemusím typické sladké tyčinky, sušenky a oplatky, tak mléko a sýry můžu všech chutí (sýry i všech vůní) :-). 
Jde o brčko, které je naplněné drobnými sladkými kuličkami a dává se do polotučného mléka.
Chuťově ani výživově se ochucené brčko nevyplatí. Chutná to jako ztužený cukr, připomíná mi nepříliš kvalitní polská a ukrajinská cukrátka “krôvka” se strakatou krávou na obale. Chuť mléka a vanilky se v brčku nepromíchá, nepromísí, máte v puse zvlášť chuť mléka a zvlášť čehosi agresivné sladkého, cítím z toho spíš cukr, než vanilku.
Navíc v tom brčku není nějak promyšlený/domyšlený odpor vzduchu, který je kladen proti sladkým kuličkám uvnitr. Při sání z brčka mám pocit, jak když to pití tahám z paty… 🙂
Jediná výživová hodnota je v mléku, které si musíte stejně koupit zvlášť. Aby se to skutečně v mléku rozpustilo, tak jedině rozstříhnout brčko a nasypat do mléka. To si můžeme rovnou koupit sypké Frapko a nemusíme kupovat brčka. Frapko je sypký prášek s příchutěmi vanilky, banánů, nebo jahod.
Cena v přepočtu za 4 porce je příznivější pro ochucené brčko, ale já dám přednost klasickému pitíčku. (Na fotce Lipánek).
Za balení čtyř brček 30 Kč + litr mléka (4 porce) 20 Kč = 50 Kč
Jedno hotové pitíčko 250 ml = 16 Kč (za 4 porce: 4*16= 64 Kč
Brčko tedy za mě NE.
Lipánek mi chutnal, dokonce má na obale 2x vlaječku Česká potravina a 1x minci Lipoš do spotřebitelských sbíracích soutéží.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account