Žijete na vesnici, děti máte na školku malé, navíc občas potřebujete pohlídat i odpoledne, kdy už školka nefunguje? Pak jste se jistě dostali do dost zapeklité situace, stejně jako já. 
Do hledání chůvy jsem šla s faktem, že mám 3 týdny času a že potřebuji pouze někoho, kdo pohlídá a kdo zvládne ujet 11 km pro syna do školky, když mu nechám k dispozici auto. Objevila jsem jednu agenturu, která se zabývá doporučováním chův do rodin. Paní i přes fakt, že byla na dovolené byla milá a vstřícná. Doporučila mi dvě chůvy, ovšem  nějak to prostě neklaplo. První slečna si myslela, že každý týden v práci nějak ukecám dva dny, aby ona mohla hlídat jen 2-3 dny v týdnu, jak se to hodí jí. Druhá slečna bohužel neměla řidičák a protože mezi naší školkou a bydlištěm je poměrně dost špatné spojení busem, tak by to nebylo to pravé ořechové. Lépe řečeno si představovala, že s malými pojede busem, nic proti tomu, ale těch 11km tam a 11km zpět by časově s přestupy a čekačkami na spoje vyšlo na 4h cesty. Za hezkého počasí by to šlo, ale nějak si to nedokážu představit za deště, chumelenice, atd… 
Samozřejmě nefunguje pouze jedna jediná agentura, kde jsou k dostání chůvy, ale bohužel v jiných agenturách jsou cenově dost jinde, než bych si mohla dovolit. Lépe řečeno bych nemusela do práce chodit. A jako bonus, když už by mi něco málo z výplaty zbylo, tak se k cenně za hodinu platí chůvám taky doprava, protože si člověk dovolí bydlet mimo město. 
Takže 3 týdny času v závěru byli zatraceně málo. K tomu jsem v pondělí přišla pozdě, protože jsem nahonem doháněla domlouvání, převoz dětí, domlouvání co a jak a převoz všech potřebných věcí.
Tímhle si ovšem nechci stěžovat, spíš konstatovat, že by bylo fajn, kdyby pro všechny rodiny od chův byli stejné podmínky. A že by bylo super, kdyby bydlení mimo město bylo bráno jako výhoda, než jako obrovský a neřešitelný problém. 
A závěrem? Díky bohu za kamarádky. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account