Jeden z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výrazná osobnost české hudební scény, člen Výboru podporovatelů DEJME DĚTEM ŠANCI, Jaroslav Svěcený, pořádá se svou velice nadanou dcerou Julií benefiční koncert ve prospěch dětí z dětských domovů.
Koncert se uskuteční ve středu, 29. 11. 2017, v 19:00 hodin, v kostele sv. Šimona a Judy, v Praze 1. V rámci koncertu zahraje také jeden z nejlepších klavíristů mladé generace, Václav Mácha. V průběhu večera vystoupí i talentované děti z dětského domova, kteří jsou zařazeni v Stipendijním programu projektu “Pomoz mi do života…”.
Jaroslav Svěcený je proslulý propagátor houslové hry, jeho koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Jeho sólistická dráha začal již v době studií na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění v Praze. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Na svém kontě má již nespočet vystoupení téměř po celém světě. Za zmínku jistě stojí koncerty v USA, Kanadě, Mexiku, Rusku, Brazílii, Maroku, Indii, Pákistánu, Thajsku a v Jordánsku.
Jaroslav Svěcený doposud natočil 44 CD s díly světových a českých autorů, ze které obdržel mnoho zlatých či platinových desek. V roce 1996 mu byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost a od té doby získal celou řadu dalších ocenění. Jedno z posledních obdržel 9. 12. 2010 na Pražském hradě, kde z rukou hlavy státu pževzal Zlatou plaketu prezidenta republiky. V roce 2004 byl spolu s Michalem Dvořákem u zrodu úspěšného projektu Vivaldiano.
Jeho dcera, Julie Svěcená, na housle začala hrát ve čtyřech letech a své první vystoupení odehrála již v pěti. V roce 2013 odmaturovala na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Dany Vlachové. V současné době studuje na prestižní Royal Academy of Music v Londýně, ve třídě profesora Rodneyho Frienda MBE, bývalého koncertního mistra London Philharmonic, New York Philharmonic Orchestra a BBC Symphony Orchestra.
Julie vystupovala několikrát v USA, Velké Británii, Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Polsku, Itálii, Švýcarsku, v jordánském Ammánu či v amfiteátru skalního města Petra a také na Slovensku.
V únoru 2010 získala 1. cenu a titul laureáta na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praha a je po čtyřiceti letech dalším českým houslistou, který v kategorii sólové housle tuto soutěž vyhrál. V témže roce obdržela 1. cenu na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí a 2. cenu na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani, kde také získala zvláštní ocenění poroty – Největší osobnost soutěže.
V roce 2015 vyhrála konkurz na spolupráci s London Symphony Orchestra.
Julie letos, v září, získala 3. cenu na prestižní Mezinárodní houslové soutěži Tibora Vargy, ve švýcarském Sionu, kde soutěžící přijeli z téměř celého světa.
Pokud Vám to čas dovolí, využijte příležitost zúčasnit se tohoto výjimečného koncertu slavného otce s jeho nesmírně talentovanou dcerou, která má před sebou jistě velkou budoucnost.
Jak jim to spolu krásně ladí, uslyšíte a uvidíte v krátkém videu u tohto článku 🙂
Pomozte nám, prosím, prostřednictví kulturního zážitku pomoci dětem, které nemají jednoduchý start do samostatného života. Udělejte radost Vašim blízkým a obdarujte je vstupenkou 🙂
Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketstream – https://www.ticketstream.cz
Akce se koná pod záštitou zástupkyně starosty MČ Praha 4, Mgr. Ivy Kotvové a starosty MČ Prahy 1, Ing Oldřicha Lomeckého
Děkujeme za Vaši pomoc *heart*:-)*heart*
Eva
Autorem společné fotografie Jaroslava Svěceného s dcerou Julií je Michal Matyáš

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account