Tanec a já to máme zvláštně. Na jednu stranu ho miluju, protančila bych celé dny, na druhou stranu mi dělá problém na něj najít čas, protože domácnost a dítě přeci potřebují moji plnou pozornost. Ano, je to další z těch přesvědčení, že čas pro mě je vlastně ztrátou času. S tímhle přesvědčením jsem už celkem dost pohnula, ale stále to není ideální.
To by však nebyl život, aby mě nedostrkal na správnou cestu Co jsem znovu otěhotněla, najednou je čas pro mě a speciálně ten čas, který aktivně prožiji s vlastním tělem, ne výsadou, ale nutností. Jak roste bříško, je potřeba vyvažovat posílení a protažení zad a pánevního dna. Nejsem fanda cvičení, pokud to není body and mind, takže je mým pohybem Ženský tanec.
Zjistila jsem, že i pár minut denně, krátké protažení a rozhýbání boků v krouživých, vlnivých a osmičkových pohybech dělá s mým tělem zázraky. A vůbec není potřeba trávit tím hodiny několikrát týdně. Pánevní dno se přirozeně zvedá, záda přestávají bolet, nohy se připravují na zátěž porodu a mimču se to navíc očividně líbí 
 
Krom vlivu na tělo je tu ale úžasný vliv na psychiku
 
Jsem lépe naladěná, méně mě postihují výbuchy emocí a mám víc trpělivosti pro starší dcerku. Díky pouhým 5 minutám lehkého protažení a tance na oblíbenou písničku denně. A to si můžeme zatančit s dcerkou i spolu. Dvě mouchy jednou ranou. Je to užitečné, zábavné a jako bonus navíc nás to spojuje. 
Je jasné, že těhotná žena by se měla co nejvíce vyhýbat stresu a být psychicky v pohodě. Je to důležité nejen pro ní, ale i pro miminko, které nosí, protože to prožívá veškeré emoce, které prožívá ona. Ano, nelze to dodržet na sto procent a to ani není cílem. Cílem je
 
začít rozlišovat mezi tím, co mě stresovat musí a tím, co mě stresuje naprosto zbytečně 
 
protože to neovlivním či nezměním. V tomhle mi Ženský tanec pomáhá zůstat ve svém těle místo abych žila v hlavě a v „co by, kdyby“. Pomáhá mi najít čas na zklidnění, propojení se s miminkem a tím i připravit se lépe na porod.
Porod je proces, kdy je nutné vypnout racionální mozek, přestat myslet a přenést pozornost do těla. Tělo ví, jak má porodit. Je propojené s miminkem a při porodu čile komunikují. Tělo je tím, kdo pozná nejlépe, že se děje něco špatně, i kdyby tisíc monitorů hlásilo opak. Pouze tělo je nastavené na co nejbezpečnější cestu miminka porodními cestami a úkolem rodící ženy je dát mu prostor, pozornost a důvěru. Zda je to s lékaři za zády nebo v klidu s porodní asistentkou či dokonce sama, je individuální, protože hlavně žena se v té situaci potřebuje cítit bezpečně, aby byla schopná důvěřovat signálům těla a bezpečně provést své dítě na svět.
Ve skupině Tanec a sebevědomá ženskost v mateřství budeme tohle téma rozvíjet. Přidejte se 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account