Klidnější mysl znamená celkovou pohodu Terapeutka Chloe Brotheridge použila nejnovější vědecký výzkum a své osobní zkušenosti, aby vytvořila program, který pomohl tisícům žen překonat strach a stres. Kniha poskytne jednoduché a užitečné nástroje, díky nimž se budete cítit lépe každý den. Díky kapitolám, které se zaměřují na duševní potravu, posilování sebeúcty a efektivnější rozhodování vám Chloe předkládá vše, co budete potřebovat, abyste se vypořádali s úzkostí a vedli šťastnější a klidnější život. 

Autorka například uvádí problém se sociálními médii. Dříve jsme neměli podrobné informace o tom, co mají jiné lidé, co dělají, jak vypadají, jestli mají k snídani naaranžované mísy. Podnítí to sebepochybování. Většina z nás si totiž říká: “Nejsem dost dobrý.”Ale proč jsme na svých obrazovkách tak závislí? Odpověď pravděpodobně zní dopamin. Ten způsobuje, že prahneme po nakopnutí, které nám poskytnou drby, informace a zprávy. Autorka si před pár lety předsevzala. Dobře udělala. Prokázalo se, že lidé, co se na týden odhlásili z Facebooku, se cítili šťastnější, byli méně vystresovaní.

Úzkost je náš nejlepší učitel. Jestliže se své úzkosti přestaneme bát a namísto toho v sobě probudíme zvídavost, rozpoznáme, co se nás úzkost snaží naučit. Většinou se snažíme, abych se úzkosti rychle a bezbolestně zbavili. Děláme, že neexistuje. Přebíjíme ji léky, prací, sexem, ale úzkost v nás přetrvává, dokud se nenaučíme uspokojovat naše potřeby. 

Můžeme jít zkratkou. Pokud úzkost vítáme a považujeme ji za přítele a učitele. Přijetí úzkosti může být paradoxně ten nejrychlejší způsob, jak ji ve svém životě umenšit.Úzkost vás může naučit být otevřenější k sobě, milovat se a pochopit, že jste hodni lásky. 

Úzkost někdy vzniká tak, že si v duchu přehráváme nevyřešené citové strádání z minulosti, jako když nahrávka hraje pořád dokola. 

Úzkost je přechodová záležitost – většina příčin úzkosti je naučených, což také znamená, že je možnost se je odnaučit.

Naše myšlení lze změnit pomocí meditace. 


Zdroj obrázků: pixabay.com
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account