Jo, taky jsem netušila, co to vlastně znamená. Nechala jsem to syna asi 5x zopakovat, mozkové obrátky na maximum s očima na silnici, po okolí, na něm… Co by to mohlo znamenat?
Člověk je nervózní, emoce se pustí do akce. Když něčemu nerozumíme nebo si to nedokážeme představit, zažíváme rozmanité reakce. Ty ovlivňují kvalitu daného okamžiku i celkově kvalitu našeho života.
Podobně jako když jsem začínala být mámou a těšila jsem se na ty dětské slovní výtvory. Ale věděla jsem, že ta cesta bude dlouhá. Dva, tři roky jen k těm slůvkům, ke kterým mě napadá krásně znějící slovo přežblebty, automatický opravovač ho nezná, přijde mi ale známé. Používáte ho taky?
Jeho význam je spíš u dospělých, herců a jiných tvůrců showbyznysu, nicméně při tvorbě obsahu na sociální sítě už se s ním setkává většina z nás. Jenže u 3letého dítěte to je spíš unikátní výtvor, o kterém je přesvědčené, že máma přeci bude rozumět.
Kdo je mezi mými přáteli a Fb mu můj profil zrovna dnes ukázal, už ví, kde „horoše“ je/jsou. Budoucí přátele – čtenáře a zájemce o moje spolutvoření budu ještě chvilku napínat. Můžeme si tak ukázat, jak obvykle vypadá podnikatelská cesta.
Ať už podnikáme nějaký ten pátek nebo zrovna začínáme, dost často máme směr „na horoše“. Nadšení smíchané se strachem, zvládnout možné i nemožné a jde se, někdy hlava nehlava, někdy krůček za krůčkem, kamsi, o čem si každý může udělat různé představy.
Mým směrem je bezpečný svět (náš vnitřní i okolní), ve kterém je radost žít, kde podnikaví lidé mohou spolutvořit takové hry, jaké baví všechny zúčastněné a každý ze zúčastněných se může posouvat ve využívání svého potenciálu na maximum.
Horoše znamená nejvíc nahoře, nejhořejší. Pomohly mi k pochopení otrokovické komíny, které jsou vidět z dálnice i z naší cesty do školky. Chtěl by se podívat až úplně nahoru, nejvíc nahoru, kde je to nejhořejší. A tak máme nové rodinné slovo horoše, které získává své místo ve slovníku po dodálkách* mojí sestry.
Co se týče podnikání, tak spolu tato dvě slova vlastně celkem souvisí. Vidět co nejvíc nahoru a co nejvíc do dálky, to si vyžaduje odvahu. A následně po té cestě jít a překonávat překážky, to chce ještě větší odvahu, obzvlášť v neustále se měnícím trhu dnešního světa.
A proto jsem na vlastní náklady vydala knížku 8 KROKŮ K VYLADĚNÍ ŽIVOTA – JAK (O)SLADIT SVŮJ ŽIVOT PRO ČAS NA SEBE, RODINU I PRÁCI, která dokáže být kámoškou k dispozici na každý den, průvodcem nebo inspirací z nočního stolku anebo po ruce v kabelce. Spolu s ní se můžeme vydat „na horoše“ vašeho potenciálu.
Mám radost, že ji takto můžu s vámi sdílet. A budu mít radost z vašich příběhů z vnitřního i okolního světa, které můžete žít. Ať už jste na začátku nebo máte za sebou velký kus cesty, každá další cesta po pěšině nebo dálnici vede trochu jinak a vyžaduje si trochu jiný styl chůze nebo pohybu.
Pokud chcete po té své cestě někoho, s kým můžete spolutvořit, aby každá z cest, kterou si vyberete, byla co nejmilejší, neváhejte komunikovat. Nemusíte prohrávat. Tenhle svět vás potřebuje, aby v něm mohla být větší radost žít.
Zajímavé, díky.
Zajímavé pojetí, díky
To je velmi pěkné od Vás 🙂