Každý vnější problém, který máme, je jen přirozeným vyjádřením našeho vnitřního myšlenkového návyku
Pro všechny naše zlozvyky a špatné mentální návyky existuje vnitřní potřeba! Cosi v nás potřebuje naši obezitu, špatné vztahy, zklamání, cigarety, vztek, bídu, nadávky nebo cokoli dalšího, co nám vadí. Kolikrát jsme si říkali: “Už to nikdy neudělám!” A ještě tentýž den jsme si dali dort, cigaretu, uráželi své blízké, atd. Všechno ještě završíme tím, že si nakonec rozzlobeně řekneme: “Nemáš žádnou vůli ani sebekázeň. Jsi slaboch.” K celému nákladu viny, který neseme na hřbetě, tak přidáme další závaží. 


Právě tohle všechno, čeho se pokoušíme zbavit (obezita, popudlivost, špatné vztahy, urážlivost, chudoba, nadávání, atd.), je pouze symptom, vnější příznak. Snažit se tento symptom odstranit, aniž bychom pracovali na vyřešení celého problému, je zbytečné! Ve chvíli, kdy polevíme ve vůli nebo kázni, problém se objeví znovu. Bojovat pouze s vnějšími příznaky (vnějšími problémy) je jen ztráta energie a problém se často ještě zhorší. 
Příčinou vašeho problému je nějaká VNITŘNÍ POTŘEBA, jinak byste tento problém neměli. Vraťme se o krok zpět a soustřeďme se na vaši ochotu zbavit se této vnitřní potřeby. Zmizí-li tato vnitřní potřeba, nebudete toužit po cigaretě, přejídání nebo po negativním mentálním návyku, atd. 
Jak se zbavit vnitřní potřeby? 
První tvrzení pro tento krok zní: “Jsem ochotná zbavit se potřeby (bolení hlavy, zácpy, nedostatku peněz, atd.).” Vzepřete-li se v tomto okamžiku, další tvrzení nebudou účinkovat.  
Je nutné rozplést pavučiny, kterými se opřádáme. Musíme trpělivě a něžně rozvazovat uzly ve své mysli. Především se přitom mějte rádi. Klíč spočívá v ochotě opustit staré. V tom je celé tajemství.
 
Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account