Vendulka Bočková: Život s roztroušenou sklerózou a nová naděje pro pacienty

Zadala jsem úkol kamarádovi, začínajícímu pisálkovi, aby mi napsal tiskovou zprávu. To, co mi přišlo…

Když v komentáři napsal, že text staví na mém příběhu, pomyslně se mi otevírala kudla v kapse, protože přes všechny mé protesty se stále vše staví na mém životě a vadí mi to. Nemám potřebu se jakkoliv zviditelnit. Ale když jsem pak četla text, dojatě jsem hltala každé slovo. Tohle prostě musíte číst. Poprvé mi nevadí, že jde i o můj život.

Tisková zpráva: Oživte web pro lidi s roztroušenou sklerózou

Jednou provždy: roztroušená skleróza mozkomíšní není o babičkovském zapomínání. Tato nemoc postihuje nejčastěji lidi od dvaceti do čtyřiceti let a mezi mnohé její příznaky patří třeba snížení pohyblivosti či citlivosti, poruchy vidění a s tím často spojené i psychické obtíže.

Vendulka Bočková je mladá žena, která roztroušenou sklerózou má. Diagnózu si ve svých dvaadvaceti letech musela z náznaků nemocničního personálu rozšifrovat sama. A ani dlouhé roky poté nezapomněla.

Nejen s nemocí, ale i s nepochopením svého okolí je v České republice denně konfrontováno na 19 000 pacientů – tedy alespoň těch, kteří se té své diagnózy dovtípili nebo našli odvahu se k ní oficiálně přihlásit. Pomocnou ruku všem nabídly Vendulčiny internetové aktivity.

Její web Život s RS léčil duše nemocných tři roky s takovou odezvou, až přerostl sám sebe. Po měsících usilovných příprav se začátkem září na serveru Hithit rozběhla kampaň s cílem vybrat dostatek financí na zprovoznění stránek nových. Ty by měly v ještě větší míře otevírat lidem s onemocněním cestu z jejich ulity a probouzet v nich radost ze života, ale také provádět osvětu společnosti a spojit tak světy zdravých a nemocných v jeden přirozený celek.

Pouhých 45 dní teď rozhodne, zda se projekt zařadí mezi úspěšné. Lákavá nabídka rozličných ručních výrobků, domácích pochutin a nevšedních zážitků či praktických služeb čeká na www.hithit.com na každého, kdo si za svůj obnos chce užít vybranou odměnu a hlavně nenahraditelný pocit z přispění k věci, která v českém neziskovém sektoru nemá obdoby.

napsal Jakub K.

*heart* *heart* *heart*

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account