Možná to znáte, sami sobě něco v duchu řeknete a hned v zápětí se ozve jako by ještě jeden hlas a většinou předchozí větu úplně shodí. Například:
1. hlas: „Pustím se do podnikání, mám na to.“ -> 2. hlas: „No, jasně! Stejně to dopadne jako vždycky.“
1. hlas: „Dneska vypadám dobře.“ -> 2. hlas: „Až na ten nos…“
1. hlas: „Od zítra začnu cvičit.“ -> 2. hlas: „Tak snad u toho vydržíš, ne jak minule.“
 
Znáte to? Věřím, že ano. Kdo by to neznal. Tak tohle jsou přesně ty signály, kterým je potřeba věnovat pozornost. To jsou totiž Vaše strachy a obavy, které Vás do budoucna budou dál brzdit, pokud je neodstraníte.
 

Jak odstanit tento druhý hlas?
Otázkami a odpověďmi. Vím, že to asi nedává smysl, ale je jednoduše potřeba přijít na to, proč tyhle věci sami sobě říkáte a vyřešit to. Jinak se budou stále objevovat a Vy budete dál zklamávat, protože se přes to nebudete moci dostat. Proto hledejte odpovědi na otázky, proč to sami sobě říkáte?
Většinou za tím vším stojí 3 důvody:

Jestli sami sobě i přes veškerou snahu říkáte, že to nedokážete, tak je potřeba přijít na to proč tomu tak je a čelit tomu. Někdy přijdete na to, že Vám to kdysi někdo řekl a tak to odbourejte rovnou, protože cizí názor nesmíte brát nikdy v potaz. Představte si, jak tuhle větu i s tím daným člověkem hezky zabalíte do deky nebo pytle a hezky je hodíte ze skály – použijte vizualizaci, samozřejmě! 🙂 Dělejte to tak často, dokud se Vám neuleví.
Jestli zjistíte, že to sami sobě říkáte díky své minulosti, tak sami sebe poučte o tom, že jste se z předchozích chyb poučili a můžete tedy vesele znovu začít a být u toho lepší a lepší. Klidně si to sami sobě slibte. A slibte si to nahlas a do očí. Hezky u zrcadla.
Jestli víte, že bojujete s leností a nebo nedostatečnou odvahou, najděte sami na sebe bič, kterým se obejdete. Například to nové, co chcete dělat a víte, že to pro Vás bude těžké, začněte dělat hned po ránu. To jsme emočně nejsilnější. Navíc, čím dřív ráno uděláme to, co děláme neradi, tím lepší bude náš den.

Jednoduše:

Sněz tu žábu hned ráno! 😀

 

Ten hlas je Váš!
Jo, ať už si myslíte cokoliv, tak i to hnusné, co sami sobě říkáte v hlavě, jste Vy! Začněte se mít fofrem dostatečně rádi na to, abyste sami sobě přestali říkat tyhle hnusný věci! A když přijdou, tak se okřikněte a řekněte si:

„Na to se mám moc rád/a, abych na sebe mluvil/a takto!“

A je to fakt! Máte se mít za co rádi! Jste na tomto světě a to úplně stačí na to, abyste na sebe mohli být pyšní, že ráno můžete vstát a užít si každý den. Že máte například zdravé oči, abyste mohli tohle číst a prožívat radost. Cokoliv. Zaměřte se na to hezké. Všude kolem je toho spoustu, ale my to nevnímáme. Jaká škoda! Vnímejte a radujte se ze všeho. Nemučte se negativitou!
To snad sami pro sebe udělat můžete, že jo? 🙂 Využijte třeba posílení vlastní pozitivity podle mého článku o slunci. Překvapí Vás, že jeho blahodárné účinky nejsou skryté pouze v tvorbě vitamínu D, ale také v tom, že sledování jeho západu nebo pozorování hvězd v nás vyvolává naději, že všechno bude dobré. A i to Vám bude pomocníkem na Vaší cestě za splněnými sny. 🙂
 
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account