Opět po týdnu otevírám svůj dokument s uloženými články a dívám se, že mám předpřipravené datum dnešního článku.
19. 12. 2020
Co je špatně? V první chvíli mi to vůbec nedošlo. 19. 12.? Vždyť to bylo tak nedávno!
Nic, cukroví dojedeno, Vánoce za námi a ve mně vzrostla touha najít si nějakou sportovní činnost, která by mě bavila, a nebrala bych ji jako nutné zlo.
A tak jsem se po mých několikerých přesvědčování sebe sama vydala plavat. Na místě nevědouc, co jak a kam, pozorovala jsem ostatní, a pak jsem se pro jistotu odvážila zeptat i paní u turniketu. Ta mi ochotně vysvětlila, proč nad námi visí hodiny, od kteréžto doby se počítá každá hodina, a já s pocitem spousty času prošla turniketem.
V první chvíli mě zaplavil stud.
Já, stydlín, a svlíkat se ve veřejných šatnách? Nemám se dojít převlíct radši na záchod?
No jo, jenže tam se jde přes sprchy… Problém vyřešen.
Můj prvotní stud se po chvíli přece jen vypařil. Nechala jsem se strhnout ostatními a děláním jakoby nic jsem si uvědomila, že vůbec o nic nejde, a že mnohdy řešíme něco, co druhé vůbec nezajímá.
Skok (dobře, tak pozvolný sestup) do vody, prvních pár temp, odpočinek.
Moje kondička skutečně nebyla nic moc. Ale co, začínám, tak se nesmím vzdávat. Po pár týdnech už to bude jen lepší a lepší!
Plavu dál, vyzkouším i venkovní vyhřívaný bazén, nad kterém se vznášela pára, a já si užívala tu neopakovatelnou atmosféru tmavého večera.
Hodiny najednou běžely jako splašené. Rychle umýt, utřít, obléct a zmizet.
Paní u turniketu jsem maličko vytočila svou nechápavostí, díky které jsem překročila pár sekund zaplaceného vstupného. Už už jsem si připravovala drobné k zaplacení k vykoupení se z mého hříchu, ale paní, možná díky mému vyděšenému výrazu typu omlouvám se, já jsem tu dnes poprvé, se nade mnou slitovala a poplatek mi odpustila. Tímto jí vřele děkuji.
Byl to krásný večer. Včetně mé únavy, která skončila absolutním vytuhnutím v posteli.
S pocitem z dobře odvedené práce, z dobrého zakončení týdne a z hrdosti nad mým prapůvodním překonáním se už se těším na příště.
 
A jaký sport je ten váš? 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account