Dnešní článek jsem zaměřil na naší menstruaci a na přechodový rituál Menarché, kterým jsem se nechala provést. Chcete-li vědět, jaké to je, nechat se provést rituálem někým druhým, pak čtěte až na samotný konec. 

Kolik z nás si pamatuje na příchod své první menstruace? Jakým způsobem jsme to prožívaly a jaké máme s tímto obdobím spojené pocity? Příchod první menstruace je spojen s obdobím dospívání a je to úplně nový, do té doby nepoznaný prožitek. Pro mě osobně to byl velmi silný přechodový okamžik, který byl naprosto výjimečný. Každá z nás však tuto proměnu z dívky v ženu prožívala trochu jiným způsobem. 

Pro naší cestu životem je důležité i to, jak na naší první menstruaci zareagují rodiče. Má to vliv na to, jak vnímáme a přijímáme samy sebe jako ženy a jak do svého života přijmeme svou proměnlivost. Pocity spojené s tím, jak zareagovali naši nejbližší, se uloží do našich ženských orgánů a celého pánevního dna jako do mísy a neseme je v sobě dál. Je tedy důležité se naučit pečovat i o tuto oblast. 

Některé z žen si dary, které nám příroda přináší, užívají a v období menstruace si dopřávají klid a odpočinek. Zároveň pouštějí vše staré a nepotřebné, aby mohly regenerovat své síly. pro jiné je mensturace obdobím, kdy mají bolesti a emoce z nich lítají jako z papiňáku. 

K zažívání pohodové menstruace a k lepšímu spojení sama se sebou mohou pomoci různé způsoby – z vlastní zkušenosti vím, jak se snáze můžeme propojit se svým tělem je cvičení pánevního dna a metodou 3×3. K hlubšímu propojení se svým tělem můžeme využít i přechodový rituál – rituál zaměřený například na Menarché, který si můžeme nachystat samy, nebo se jím můžeme nechat provést. 

Sama jsem zvolila obě varianty – začala jsem nejprve cvičením pánevního dna metodou 3×3, poté jsem absolvovala lektorský výcvik, abych toto cvičení mohla předávat dalším ženám a poté jsem se začala porozhlížet po tom, kdo by mne mohl právě tím rituálem Menarché provést. Chtěla jsem někoho, s kým budu na podobné vlně. 

Možná se ptáte, proč slavit první menstruaci v dospělosti? Pak právě nejen tento přechodový rituál lze prožít zpětně i v dospělosti. Říkáte si, jak je to možné? Protože naše duše nezná čas a vždy se můžeme vrátit do toho pocitu v našem těle bez ohledu na věk.

Jak jsem již zmínila – prožitek první menstruace velmi ovlivňuje naší další cestu životem a vnímání ženství a to, jak se cítíme ve svém vlastním těle, jak menstruaci prožíváme a mnoho dalšího. 

A proč jsem si ten zážitek rituálu Menarché chtěla dopřát?

???? chtěla jsem posílit ještě více svou vnitřní sílu
???? chtěla jsem načerpat podporu i novou inspiraci pro můj život
???? chtěla jsem prohloubit vztah s mou vnitřní divoškou
???? chtěla jsem posílit tu zamilovanost do mé cykličnosti a proměnlivosti
???? chtěla jsem ještě více podpořit svou přirozenost 

Pro tento přechodový rituál jsem si nakonec vybrala skvělou Kristýnu Opltovou, která je kněžkou,  průvodkyní přechodovými rituály a najdete jí zde

A jaký je ten zážitek, když se necháte provést rituálem někým druhým? Sama jsem nadšená a vnímám, že ten zážitek bude ještě dlouhou dobu doznívat. Kristýna byla skvěle připravena, pod jejím vedením jsem se cítila v bezpečí a vnímala jsem, že se s důvěrou mohu otevřít.

Sama mám před každou akcí, kterou se nechávám provázet nebo jí provázím ženy mám vždy potřebu být více sama se sebou. Proč? Plně věřím mému nitru i mé intuici a věřím, že vždy na povrch vyplave vše, co je třeba a na co bude potřeba se zaměřit. 

Možná se i ptáte, proč lektorka kurzů pánevního dna a průvodkyně ženskou duší potřebuje provést přechodovými rituály. Myslím, že každý z nás má stále na čem pracovat, pokud se na své cestě životem chci posunout vpřed a chci jakoukoliv změnu, pak se musím zvednout a něco pro tu změnu je třeba udělat.

Chcete-li i vy se nechat provést na té cestě svým životem, do svého nitra či se přiblížit svému středu, pánevnímu dnu, budu se na vás těšit na online sezení či na některé z vypsaných akcí.

 

Michaela

ta, která provází ženy na cestě k sobě domů, do svého nitra, lektorka školy pánevního dna (cvičení pánevního dna metodou 3×3) a průvodkyní ženských kruhů. Po své cestě životem se snažím kráčet vědomě a inspirovat i ostatní ženy. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account