Mám pocit, že mnoho lidí se stále za něčím žene a obklopují se materiálními věcmi, které nám přinesou jen chvilkový pocit štěstí. Sama jsem se začala zbavovat věcí, které jsem určitou dobu vůbec nepotřebovala, ani jsem si na ně nevzpomněla a cítím, že nemám ani potřebu si pořizovat materiální věci. Samotné mi však trvalo, než jsem pochopila, že ke štěstí mi stačí i jen drobnosti.
 
Po poměrně dlouhé době jsem pochopila, že ty drobnosti, které mi vykouzlí úsměv na tváři, jsou součástí každého dne – je třeba si to jen uvědomit. Stačí mi jen uvařit si dobrý čaj, jen tak se na někoho usmát a nebo když se potkám s kamarádkou, s kterou jsme se dlouho neviděli a setkání jsme si dlouhou dobu slibovali. Není třeba odkládat – stačí konat J
 
Záleží na úhlu pohledu – ale z vlastní zkušenosti vím, že během dne máme mnoho příležitostí, které nás vedou k tomu, že nás život baví a máme se dobře. Každý z nás má zodpovědnost za svůj vlastní život, tak ho vezměme do vlastních rukou a vydejme se směrem k našemu cíli.
 
Zameťme si před vlastním prahem a začněme se radovat z maličkostí, které nám do života vstupují a začněme být šťastnějšími.
 
Rozhodně to však není o tom, že si jednou za čas neuděláme radost a nepořídíme si to, co si přejeme. Ale jde o to, že mnoho lidí stále trpí pocitem nedostatku i přes to, že všeho mají přebytek. Neváží si toho, co mají a pořád řeší, že jim něco chybí nebo utíká. Pokud mezi tyto lidi patříte – kteří mají neustálý pocit nedostatku – pak je třeba si přiznat, že s tímto přístupem nikdy nebudete mít dostatek. Důležité je zpracovat si to sám v sobě a uvědomit si, že nikdo z nás nemá úplně všechno. Pokud bychom měli úplně všechno, k čemu by nám to bylo?
 
Buďme vděčnými a poděkujme za to, co máme. Věřme, že se nám to vyplatí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account