po delší době jsem se rozhodla napsat další článek ohledně financí, ale více se mi líbí pojmenování HOJNOST.

Už je to pár dní, co jsem se s Vámi dělila o rady ohledně zacházení s penězi, jak se k nim chovat po fyzické stránce, ale i té mentální a dneska si povíme dalších pár tipů, mnou ozkoušených v životě, které si zkrátka nemůžu nechat pro sebe.
Věřím, že kdokoliv vyzkoušel změnit svoje nastavení na základě předchozích článků, které jsem napsala, pocítil určitou změnu a možná mi dáte za pravdu, že finanční tok se Vám nemusel nutně zobrazit na Vaší výplatní pásce, ale i jinými způsoby.

Máme totiž v hlavě takový veselý program, že pokud chodíme do práce, kde máme jasně danou pracovní dobu, měsíční plat a tak dále, je prakticky nemožné s tím pohnout. (Leda bychom vyměnili zaměstnání, ale to se většině z nás nechce, protože tuhle práci sice častokrát moc rádi nemáme, stala se pro nás otravnou rutinou, ale přeci jen je to taková jistota.)
Jenomže ona ta hojnost k nám může přijít z naprosto odlišných zdrojů a ne zrovna formou výplaty.

ALE DŘÍVE, NEŽ UVEDU PŘÍKLADY, POJĎME SE NA DALŠÍ KROKY PODPORUJÍCÍ PROSPERITU PODÍVAT:

 

Číňané věří, že aby mohla energie hojnosti proudit správně tak, jak má, je potřeba dodržovat základní kroky  (některé z nich uvedu dnes v tomto článku) a upřímně, od přečtení těchto informací před několika měsíci, pokaždé vědomě vyokávám každou z činností. Nedostala jsem se, pravda, ke všem, ale drtivou většinu z nich dodržujeme celá rodina. A některé jsme si ještě vyšperkovali, abychom posílili naši vděčnost.
 

#1
V míse mějte čerstvé ovoce

Výsledek obrázku pro čerstvé ovoce v míse

Tato zdánlivě jednoduchá záležitost se může jevit mnohdy jako celkem obtížná. Asi každý z nás zná pocit zklamání, když zainvestuje do čerstvých broskví, blum, hroznového vína, banánů a podobných dobrůtek a nakonec, kvůli neúčasti zbytku rodiny, polovina ovoce letí do koše pro svoji shilost.

Dejte si tedy za cíl, že budete mít doma vždy jen a pouze čerstvé ovoce, krásné na pohled, voňavé a lákavé. Ať už jde o ošatku s jablíčky a broskvemi ze zahrádky, hroznovým vínem vinoucím se kolem stěny stodoly nebo třeba hrušky od babičky. Dbejte ale vždy o to, aby ovoce v míse nehnilo a nekazilo se.

Jídlo je jako dar a ovoce jsou doslova PLODY hojnosti. Tím, že kupujeme dostatek, ale zároveň ne přebytek, dáváme najevo hojnost. Ale vyhazujeme-li pomačkané, shnilé ovoce, kterého jsme si od nákupu či od sklizně celý týden nevšimli, plýtváme. Ukazujeme Vesmíru a matce přírodě: “Nevážím si tvých darů, je mi to jedno.”

Máte-li možnost, zavařujte, dělejte kompoty, marmelády, zužitkujte plody ze zahrádky jakýmkoliv způsobem, děkujte přírodě za její dary a pracujte s těmito plody s láskou a vděčností.

Tedy znovu nakonec – čerstvé ovoce v míse na stole či na viditelném místě v kuchyni nebo obýváku je jasným symbolem, kterým dáváme najevo: “Mám hojnost a jsem za to vděčný.” Upřímně, není to nádhera vidět mísu plnou lákavých pochoutek plných vitamínů a uvědomit si přitom, jaké máme štěstí, že máme tu možnost žít v takovém přepychu?

#2
UDRŽUJTE SPORÁK A LEDNICI ČISTÉ

Výsledek obrázku pro čistá lednice

 

Ne, že bych lednici nikdy dříve nemyla, ale od té doby, co se mi dostala tato zajímavá rada do cesty, si na její čistotu a svěžest potravin dávám o to větší pozor a kladu důraz na to, abychom měli potraviny čerstvé, nic nám v ledničce nezahnívalo, nevytékalo, nekazilo se a v těch horších případech, nesnažilo se samo po svých odejtí ven.

Pravidelně udržuji lednici čistotu, myju ji včetně příhrádek, skel, dveří, zevnitř i zvenku a nezapomenu ani na její strop. Jindy tolik opomíjený prach, který přeci tam kdesi nahoře není vidět (pokud nemáte přes 2 metry), mizí každý týden jako mávnutím kouzelného proutku, nebo spíš, jako přetřením kuchyňské žínky.

Je také opravdu důležité, abychom v ledničce neshraňovali zbytky, které stejně nehodláme dojíst, jen je nám líto je hodit do koše. Stejně tak nekupujme haldu zeleniny, když víme, že ji nezpracujeme a pak se s ní musíme chtě nechtě rozloučit. Rajčata se pomačkají, okurky změknou, jarní cibulce povadne krásný křupavý “účes” a salát se po několika dnech mění v oslizlou zelenohnědou příšeru z kanálu.

My například nakupujeme vždy to, co zrovna nutně potřebujeme. Nechybí u nás základní potraviny, ale pro ty, které mají tendenci se kazit, si raději sjedeme každý druhý den na motorce nebo na kole, či cestou z práce. A věřte mi, že neutrácíme více, než předtím, naopak 😉

A to samé platí u sporáku a trouby. Sporák a trouba je pro mě jako posvátné místo. Je to jako oltář, kam odevzdáváte svoje jídlo a připravujete jej k transformaci.
Proto dbejte na to, aby sporák byl vždy čistý a všechny hořáky fungovaly A NAVÍC hořáky rovnoměrně střídejte. Kdo nevyzkoušel, bude se smát, ale já se pak směji také, když nám do života chodí úžasné příležitosti. Pak jen pokaždé našemu sporáku poděkuji a zapálím plyn pod odlišným hořákem, než na kterém jsem vařila minulý večer. Říká se totiž, že střídání hořáků na sporáku pomáhá rozpohybovat energii ČCHI

S radostí a vědomím, proč to dělám, tedy ledničku a sporák čistím a už to neberu jako otravu, práci navíc, ale naopak radost, protože vím, že tím podporuji naši prosperitu.

 

 

#3
OPRAVTE KAPAJÍCÍ KOHOUTKY A PROTÉKAJÍCÍ ZÁCHOD

Související obrázek

Věří se, že voda je symbolem finanční energie, a proto pokud nechete, aby Vám peníze plíživě “odkapávaly” po kapkách jako doma v kuchyni či koupelně, mějte baterie a záchody v dobrém stavu.
Jen si vezměte. Kapka sem, kapka tam, ale jakmile byste do dřezu dali kýbl, za noc vám může nakapat lehce do půlky, ale častokrát nakape plný. A nejiné je to i s našemi penězi.
My tedy věříme, že máme-li baterie v pořádku, zamezujeme tím nechtěnému “odtoku” peněz.

 

#4
UMYJTE VSTUPNÍ DVEŘE A UDRŽUJTE PŘÍJEZDOVOU CESTU UPRAVENOU

 

Výsledek obrázku pro vstupní dveře podle feng shui
 
 

Jistě, každý máme jiný vkus a komu se líbí dveře takové, nemusí se mu líbit makové, ale cheme-li zvýšit prosperitu a hojnost, snažme se, aby náš vchod působil pozitivně.
Nemáte-li zrovna peníze nazbyt, abyste staré oprýskané dveře vyměnili za nové a “fajnovějští”, tak je pouze ošmirglujte a přetřete, nebo fádně vypadající vchod v panelovém domě hezky ozdobte. Přidejte ke vchodu květiny, vymyslete originální zvonek, hrajte si. Berte to jako zábavu a s láskou a zápalem si svůj vchod do domu či bytu zvelebte.
Určitě, tak jako ke všemu, co děláte pro svůj duchovní rozvoj a posun vpřed, dělejte s radosí a neberte to jako dogmatickou dřinu nebo nudu.
Pravidleně udržujte předzahrádku, zametejte před vchodem a zvolte vhodné osvícení hlavního vchodu.
Více o světlech napíšu v dalším bodě 🙂
Dál udržujte dveře tak, aby se neviklala klika a dveře nevypadávaly z pantů nebo třeba nevrzaly.
Nám se například tento bod, spolu s předchozími, osvědčil a už se těšíme až si natřeme branku a celý vzhled dotáhneme k dokonalosti.

#5
UDRŽUJTE LAMPY, LAMPIČKY A LUSTRY ČISTÉ A ŽÁROVKY FUNKČNÍ

 
Výsledek obrázku pro lampy v obýváku
 

Že čistíte lustry a stojací lampy a stínítka jen před Vánoci a Velikonoci? Zkuste to změnit a pravidelně udržovat Vaše svítilny čisté, bez mrtvých pavoučků, mušek, můr a prachu.
Feng shui říká, že energii peněz přitahuje právě světlo, a tak se tedy starejme vědomě o to, aby naše osvětlení v domácnosti fungovalo naplno a zářilo na maximum.
Prasklé žárovky zahoďme, poblikávající zářivky vyměňte za nové a uvidíte, jak se brzy dají věci do pohybu.
A jak bylo zmíněno již v předchozím bodě, máte-li nad vstupími dveřmi namísto světla, jen jakousi bludičku, aby se neřeklo, zainvestujte do nové žárovky a nechte zahalit během tmavých večerů Váš vchod do zlatavého hávu.

#6
UDRŽUJTE OKNA A ZRCADLA ČISTÁ

Výsledek obrázku pro čistá okna

Známe to všichni. Umývání oken je spojeno s velkým jarním úklidem a předvánočním shonem. Jindy si na to raději čas nenajdeme. Je to jako začarovaný kruh, okna se umyjí (tedy mi je umyjeme) a zanedlouho jsou zašlá znovu. Nicméně budete-li se pravidelné údržbě Vašich zrcadel a oken věnovat pravidelně, oceníte tuto námahu s úsměvem na tváři.
Kolikrát nemáme co na práci a jen tak nečinně sedíme znudění na gauči, přepínáme kanály v televizi a chroupeme ořísky či čokoládu. Tak hop z pohodlí do práce a brzy mi dáte za pravdu, že tahle jindy nudná činost Vám přinese brzy ovoce.
Okna jsou totiž očima našich domovů, a proto, budeme-li je udržovat v čistotě, přitáhneme nové možnosti. Je to stejné, jako když před světem zavíráte oči, taky nevidíte příležitosti, které se Vám kolikrát naskytnou. A stejné je to i s okny.
A co že ta zrcadla? Opět se věří, že zrcadla přitahují bohatství a prosperitu. Proto i mě to motivuje k tomu, abych tyto “portály” udržovala pravidelně čistoskvoucí.

#7
ZAVÍREJTE

Výsledek obrázku pro dveře od koupelny

Tak tím nemyslím, VŮBEC NEMYSLÍM, abyste se zavírali v domě či bytě, nebo abyste nevětrali a nenechávali kolovat vzduch. Určitě ne, pěkně pravidelně otevírejte okna dokořán, i když je zima, to je v pořádku a naopak velmi zdravé 🙂
Já ale mířím na zavírání koupelen a záchodu.
Už jako malá, ani nevím proč, jsem sklápěla prkýnko při odchodu, a to mě to nikdo neučil, protože u nás doma to nebylo nějakým psaným ani nepsaným pravidlem. Každý si dělal co chtěl.
Ale já si pamatuju, že prkýnko jsem sklápěla a dveře na záchod a do koupelny zavírala. A ejhle! O pár let později se ukázalo, že tahle moje úchylka (bez které jsem mnohdy nemohla zaspat), se ukázala jako účinná a účelná.

Opět se traduje, že peněžní energie má tendenci “utíkat” splachovacím záchodem a že energie uniká právě koupelnou (možná tím, že jsou tam svedeny odpady z právě zmíněného záchoda, umyvadla, vany či sprchového koutu).
Proto předtím, než spláchnete, sklopte prkýnko a po opuštění koueplny za sebou zavírejte dveře.
 

#8
VYHOĎTE, DARUJTE NEBO PRODEJTE ZBYTEČNOSTI

Výsledek obrázku pro zbavování se zbytečností

Tadá a jsme u konce. Osmý bod konečně tady! Miluji číslo osm!
A jako svůj poslední osobně ozkoušený bod udávám snad nejjednodušší a nejvíc osvobozující věc, kterou jsem už jako dítě nevědomky aplikovala do svého života – ZBAVOVÁNÍ SE ZBYTEČNOSTÍ.
Mluvíme tu o oblečení, které Vám visí ve skříni z dob, kdy jste se fotili ve čtvrťáku na třídní fotku a teď, ještě po patnácti letech marně doufáte, že jednou ty džíny prostě oblečete! Od zítra vážně držíte dietu 😀
Nebo ten svetřík od manžela. On už je tedy sice sepraný, ale dal Vám ho tenkrát k výročí a vy ho máte tak rády, přestože ho už nenosíte, protože je vytahaný a opadaly mu knoflíčky.
Či co takhle ta halda starých triček v komínku, která jakože máte “na doma”, “na chatu”, “k ohni”, na práci na zadě apod.? Jistě znáte ten pocit, kdy otevřete skříň a těchto 50 příšerných kousků, ve kterých prostě nemůžete jít do práce do kanceláře, s manželem na večeři, nebo s kamarádkou do kina, či na třídní schůzku, protože už dávno ztratily lesk a slávu na Vás zírá a líně čeká, kdy je konečně provětráte?
Ruku na srdce… Na doma, na práci na zahradě nebo na jakékoliv jiné podobné činnosti Vám bohatě postačí tričet maximálně 10 a dvě mikiny, dvoje nebo troje ošoupané tepláky nebo dvoje seprané džínsy a troje kraťasy. Nepotřebujete víc, protože to stejně neunosíte. Nic neříkejte, nemusíte ani protestovat, sama vím, o čem mluvím 🙂 Ale i já jsem si začala dělat ve věcech pořádek a věci, které prostě vážně nenosím a čekají jen na nějakou chvíli, která (stejně jak uvnitř vím) nikdy nepřijde, jsem vyhodila nebo darovala, nebo prodala.

Stejné je to i s dalšími serepetičkami, haraburdím, kterému říkáme ozdobičky, vzpomínky, prostě pracholapky a blbinky.
Při utírání prachu snad více přeleštíme své čelo od potu z toho, jak to vše překládáme zprava doleva, dolů, do dřezu, leštíme je a vracíme zpátky. Otrava! Nesnášíme to a přesto to trpíme.
Na poličkách se nám mnohdy hromadí nesmyslné věci jako použité svorky, rolnička, kaštánek z podzimu 89, vystřižená dečka z papíru, v lepším případě uschlý pavouk.
A to nemluvím o čurbesu, který míváme v šuplíkách – ano já také. Pokud nejsme chroničtí puntičkáři a nemocní perfekcionisti, máme ho tam všichni, takže nebojte, jedeme v tom všichni.
Všechny možné papíry, účtenky z obchodu, samolepky na výhodný nákup, obaly od čokolád,poházené účty, parkovací lístky, propisky, lepidla, záruční listy a tak dále a tak dále.
Další báječnou schovávačkou jsou naše oblíbené hrníčky, do kterých není vidět. Kdo nikdy neshraňoval kolečka od rozbitého autíčka, knoflíček, kroužek od klíčenky, šroubky, nitky, jehly nebo třeba mléčné zoubky dětí a podobné relikvie v hrníčku, ať hodí kamenem. – Myslím, že pro dnešek zůstanu celá a neukamenovaná 😀

PROSTĚ TO VŠECHNO VEZMĚTE, PROŠMEJDĚTE, PROTŘIĎTE, UROVNEJTE, VYROVNEJTE, VYHÁZEJTE. NENECHTE SE STÁHNOUT NOSTALGIÍ, PROSTĚ PRYČ S TÍM. VŠECHNO TO, CO JE ZBYTEČNÉ, VAŠI VLASTNÍ ENERGII BRZDÍ A TAKÉ TO BRZDÍ TOK ENERGIE CELKOVĚ.
Dáváte tím najevo, že lpíte na starých věcech, na minulosti, jste k ní přikovaní a tím čurbesem zase ukazujeme, že nemáme pořádek ve vlastním životě.
A jestli o sobě víte, že jste takoví roztomilí vetešníci a shraňovatelé blbůstek a nepotřebných věcí, zavolejte si na pomoc kamarádku, maminku, děti, manžela, zkrátka někoho, kdo Vám pomůže objektivně zhodnotit, zda je nutné tu či onu věc držet či nikoli.
Jen aby nedošlo k mýlce – rozhodně nemám doma vypulírováno jako v katalozích, ale naučila jsem se mít základní věci přehledně uložené, účty secvakané v krabičce u sebe a pitomky vyhazuju.
Obrázky dětí třídíme a necháváme jen ty nejpovedenější, “ohrané” hračky po roce zase posíláme dál a oblečení neshromažďujeme na to, že naše malá nebo malý bude mít svoje děti, protože jak sama ze své zkušenosti vím, oni o to oblečení vážně stát nebudou 😀

Dejte si čas, nespěchejte na sebe, užívejte si to. Všechno! A vnímejte, jak se vámppostupně ulevuje. Já vám můžu téměř garantovat, že dodržíte-li aspoň pár z těchto doporučených rad – ale především tuto poslední – ucítíte doma, jak se doslova pročistil vzduch.
Já jako puberťák kolikrát nemohla usnout, ale stačilo se o půlnoci pohrabat ve stole, vyčistit šuplíky, naházet binec do koše, vynést to před dům a spala jsem jako miminko (a to jsem chodila do práce při škole a byla dost aktivním dospívajícím, takže moje nespavost nepramenila z nedostatku vyčerpání přes den).

 

Pokud jste to dočetli až sem, tak blahopřeji!
Budu ráda za Vaše zkušenosti, máte-li nějaké tipy a rady, jak uvolnit prostor, pročistit ho, harmonizovat, budu ráda, když se zapojíte do diskuze, nebo zkrátka jen, když vyzkoušíte a pak se podělíte s námi ostatními o své zážitky a obohacení.

Ono je to všechno o našem přístupu.
V předchozích článcích jsem psala, že se má platit bankovkami mostem, aby se k Vám peníze vracely a tohle a tamto, ale řeknu Vám upřímně, práce na sobě, nebo na hojnosti je stejná jako dieta. Když chcete od zákaldu změnit svoje zdraví a tělo, taky Vám asi horko těžko bude stačit ananasový stvol se zeleným čajem, který se uvádí jako spalovač tuků, když budete denně baštit dortíky, pít kávu s mlékem a cukrem, večer chroustat brambůrky a o víkendu u maminky či tchyně dlabat husičku se zelím a se šesti.
Je to zkrátka všechno o komplexním přístupu.

Příklady ze svého života související s hojností uvedu v příštím článku, abych Vás už dnes tolik nemučila 🙂
Ale chcete-li, vkládám odkaz na svůj článek, ve kterém se zmiňuji o jednom z nich, abyste viděli, že hojnost, která k Vám začne proudit, není jen o penězích, ale že se skrývá i v jiných věcech:

https://www.zenysro.cz/blogy/osobni-rozvoj/maly-velky-zazrak

Mám Vás ráda! Užívejte si nádherný babí podzim a brzy u dalšího článku

AHOJ!

 

ELIŠKA

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account