Všimněte si, kolik lidí si svá předsevzetí již nedává. Je jich hodně a tak jsem se zajímala, proč to nedělají. Přece jen, celý osobní rozvoj je postaven na tom, že víte, co od života chcete a víte to jasně a přesně – což jsou, řečí tradice, předsevzetí. Zajímavé bylo, že jsem zjistila (v průběhu let mé praxe), že je pouze jeden důvod, proč si lidé nedávají svá předsevzetí:

“Protože je nikdy nedodrží/nezvládnou.”

Nemusí to být hned jejich chyba. Protože i když je tradice si předsevzetí dávat pro nový rok, už se nikde nedozvíte, jak se mají dělat. Bohužel toto má veliký vliv nejen na naše sebevědomí, ale také na naši životní cestu, od které nás to odvádí. Kde jsou tedy hlavní důvody, proč svá předsevzetí tolik lidí odsoudí k zániku?

Aby předsevzetí nebyla mrtvá předem

Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Pro úspěch předsevzetí stačí dodržet pár základních pravidel:

  1. Neměla by mít velké oči – takovou novoroční klasikou se stává: “Začnu cvičit 5x týdně.” To jsou velké oči, pokud do teď člověk nic nedělal. Tak co zkusit: “Každý den vystoupím o zastávku dřív a půjdu domů o ten kus déle pěšky a až se to pro mě stane snadné, přidám si cvičení 2x týdně.” Například. Nemusíte hned naskočit do rozjetého vlaku. Rok je dlouhý, i když plyne rychle.
  2. Ve Vašich přáních se nemají objevovat ostatní – nemějte v předsevzetí nikoho cizího, například: “Přestanu kouřit, abych ukázal/a mámě, že to dokážu.” Ne, to není správná cesta. Pokud chcete přestat kouřit, přestaňte kvůli sobě. Stejně tak nechtějte dělat něco, abyste vypadali jako někdo jiný. Jste nesrovnatelní s kýmkoli.
  3. Neměli byste z nich mít stres – pokud už na začátku cítíte, jak to bude těžké a vlastně se na to ani necítíte, pak opět odsuzujete své předsevzetí do patřičných končin. Mějte radost z toho, čeho chcete dosáhnout. Pokud tu radost nemáte, zkuste se vrátit k předchozím dvěma bodům. 🙂

Svá předsevzetí klidně několikrát přehodnoťte. Raději si dejte menší cíle, ale správně, kterých dosáhnete (pokud na téma cíle chcete vědět ještě víc, podívejte se na můj ebook zdarma Jen správný Cíl je Start >>). Vaše sebevědomí Vám za ně poděkuje. Navíc, malé a zvládnuté přání teď a pak za měsíc další krok a zase zvládnutý, povede přesně k tomu, že na konci tohoto roku se otočíte a překvapíte sami sebe, kam až jste došli. 🙂 Toto je tajemství pokroku:

“Malými krůčky k velkým změnám.”

Přeji Vám naplnění všech předsevzetí, které jste si dali. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše Lenka

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account