Pokud vás vaše zaměstnání hluboce neuspokojuje, možná se omezujete některou z následujících myšlenek:
   – Nenávidím svoji práci
   – Nesnáším svého šéfa
   – Mám malý plat
   – S mou prací není nikdo spokojený
   – Nevycházím s kolegy
   – Nevím, co chci vlastně dělat
To je však obranné, negativní myšlení. Myslíte, že vám takovéto myšlení v něčem pomůže? Zlepší se tím nějak vaše situace? Přistupujete totiž k problému ze špatného konce. 
Pokud vás už vaše práce nezajímá, chcete-li dělat něco jiného, máte v zaměstnání problémy nebo jste dostali výpověď, nejlépe se s tím vypořádáte takto:
*heart* Požehnejte s láskou své současné práci a uvědomte si, že to je jen první krok na vaší cestě. Do dnešní situace jste se dostali kvůli svým myšlenkovým návykům. Pokud s vámi druzí nezacházejí podle vašich představ, pak takové jednání přivolává do vašeho vědomí určitý mentální návyk… Proto se v duchu zamyslete nad svým současným nebo předchozím zaměstnáním a s láskou požehnejte všemu, co s ním souvisí nebo souviselo (budova, kanceláře, kolegové, zákazníci, atd.). 
*heart* Začněte sami sebe přesvědčovat: “Vždy jsem pracovala pro ty nejlepší šéfy”, “Šéf se mnou vždy jedná zdvořile a s respektem”, “Šéf je velkorysý a dobře se s ním spolupracuje”. Tím nastavíte změnu ve svém vědomí. 
*heart* Chcete-li odejít ze svého zaměstnání, začněte se přesvědčovat, že s láskou uvolňujete místo svému nástupci, který je rád zaujme. Uvědomte si, že určití lidé hledají přesně to, co nabízíte, a proto se vaše cesty zkřížily. 
Při nástupu do nového zaměstnání:
Pokud nastupujete do nového zaměstnání, říkejte si sami sobě: “Proč by ti to nemělo vyjít? Samozřejmě budeš úspěšná. Otevři své srdce a nech své schopnosti volně plynout. Děkuj s láskou firmě, kolegům, šéfovi i zákazníkům a všechno půjde dobře.”


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account