Jaká jsou vaše vnitřní, skutečná přesvědčení, týkající se bohatství? 
Pokud jste přesvědčeni, že “peníze nerostou na stromech, peníze jsou špinavé, peníze jsou zlo” nebo že “boháči jsou zloději”, potom byste se nad tím měli zamyslet. Skutečně se domníváte, že vám přesvědčení tohoto druhu dopomůžou k bohatství? Nebo pokud máte například tato následující přesvědčení, pak žádnému z nich nevěřte – “nechci být stejný snob, jako ti, co mají peníze; nikdy neseženu dobrou práci; nikdy nevydělám dost peněz; jsem samé dluhy; umělci musejí strádat; jsem chudý, ale dobrý; jsem vždy poslední na řadě; nemůžu si říct tolik; to si nezasloužím; nikdy si nepůjčuj peníze; šetři pro strýčka příhodu; každým okamžikem může přijít krize; peníze se vydělávají jen těžkou prací”. 
Je to staré a omezené myšlení. Možná takový názor na peníze panoval u vás doma, protože “rodinná” přesvědčení zůstávají s námi, dokud se jich vědomě nezbavíme. Ať už přišla odkudkoli, chcete-li prosperovat, musejí opustit vaše vědomí. 
Přesvědčení, kterému byste měli věřit, zní: “Zasloužím si to nejlepší a právě teď to přijímám”.
Jak píše Louise L. Hay: “Pro mě pravé bohatství začíná tehdy, když mám sama ze sebe dobrý pocit. Je to svoboda dělat si, co chcete a kdy chcete. Podstata bohatství nespočívá v penězích, ale ve stavu vaší mysli. Bohatství či chudoba je výrazem vašich myšlenek.”

 
Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account