Každý z nás je jiný a originální, to není žádná novinka. V čem jsme však všichni stejní, je to, že potřebujeme a chceme cítit lásku od svého partnera.
Zahrnujete ženu květinami, chválíte jí, snažíte se vymyslet společný program, vaříte pro ni s láskou a stejně máte pocit, že je to málo a necítí se šťastná? Cítíte, jak se od sebe vzdalujete a přestože ji milujete a udělal byste pro ni první poslední, ona to nevidí nebo máte pocit, že to nechce vidět? Už nevíte, co máte vymyslet? Zkuste se podívat na následujících 5 jazyků lásky. Třeba jejím hlavním jazykem jsou doteky a když je nemá, citově strádá.
 I když nám dává partner najevo lásku, my ji někdy necítíme, protože chceme něco jiného a jeho způsob lásky nevidíme. Je to jako kdybychom toužili po pití a někdo nám dal naše oblíbené jídlo. Je to super, že dostanu vynikající jídlo, ale já mám pořád žízeň a moje potřeby tak zůstávají nenaplněny. Pokud chcete, aby Váš partner cítil Vaši lásku, musíte jí projevit jeho způsobem, tedy podat sklenici s pitím.
Existuje 5 způsobů, jak dávat najevo lásku. Je o tom kniha Pět jazyků lásky. Tuto knihu znám už asi 8 let a včera jsem si při terapii uvědomila, jak jsou informace v ní pro vztah důležité. Všechny jazyky lásky jsou pro nás příjemné, ale jen jeden je tím nejdůležitějším, bez kterého nemůžete být. A jaké ty jazyky jsou?
1. slova pochvaly a uznání – ujištění o tom, že jsem dobrá, že mě má rád. Může mě chválit za cokoliv, za dobrý oběd, pochválit, jak mi to sluší. Slova jsou pro mě můj důkaz lásky a nepotřebuji žádné dary ani doteky.
2. pozornost – vyčítáte manželovi, že Vás neposlouchá a že spolu nic neděláte? Je pro Vás nejdůležitější společně strávený čas, opravdové naslouchání Vašich každodenních zážitků? Pak je pro Vás nejdůležitější právě tento jazyk.
3. dary a dárečky – nic Vám neudělá takovou radost jako dárek? Nemusí to být prsten ani hodiny, ale díky tomu, že dostanete například květinu si připadáte milovaní, berete dáreček jako vyznání lásky.
4. skutky, služby – uvařená večeře, umyté nádobí, vyluxovaný byt, pověšené prádlo, pohlídání Vaší ratolesti, abyste se mohla vyspat – třeba právě tak Vám dává najevo lásku Váš partner nebo vy jemu, pokud je pro Vás nejdůležitější tento jazyk
5. doteky – fyzický kontakt, kůži na kůži, obejmutí, hlazení, mazlení.
Uvědomte si, co je pro Vás a Vašeho partnera jazyk lásky. Pokud si nejste jistí, zeptejte se ho a ať Vám sám potvrdí, co je pro něj nejdůležitější. Pokud si vzájemně budete vyznávat lásku způsobem, jakým potřebujete, bude se cítit naplněni a milováni. Přestanete si připadat bezradní, že pro svého partnera děláte maximum, ale on to nevidí, protože chce něco jiného.
Přeji všem hodně lásky a naplnění. 
S láskou Jana Svobodová
www.svobodamysli.cz
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account