Leden je takovou smutnou kocovinou po štědrých Vánocích. Vůbec nejnervóznější je měsíc leden ve školách, kde se zkouší “o sto šest”. Letos navíc jako kdyby se Křemílkovi a Vochomůrkovi rozbily zase ty hodiny s jednou ručičkou. Jeden den jaro, druhý zima, třetí podzim… 
A tak jsem přemýšlela, čím bych potěšila své čtenáře, kteří si čtou Rafaelku pro relax a na stránky mého blogu zvaného Rafaelka si chodí odpočinout. Napadlo mě, že v prosinci odpočítáváme dobu do Štědrého dne pomocí adventního kalendáře, tak co kdybych vytvořila nějaký takový kalendář i pro čtenáře Rafaelky. Vánoce už ale byly. Nám se však nabízí Svátky světel, čili Hromnice. Dávný svátek, kterým oslavujeme polovinu času mezi zimou a jarem. Právě tento svátek se slaví i v Rafaelce a je klíčovou událostí při jednom detektivním pátrání.
Původně jsem měla ideu, že opravdu vyrobím online otevírací kalendář, ale času nemám nazbyt, tudíž jsem se nakonec rozhodla pro jednoduchou variantu. Každý den od Tří králů až do Hromnic uvěřejňuji na blogu koláž vázající se ke knižní sérii Rafaelova škola a k tomu něco malého, co mám na srdci, připíšu. Na Hromnice plánuji nakonec překvapení. Něco úplně nečekaného. A jestli máte chuť, můžete se na náš kalendář přijít po internetových cestách podívat právě TUDY a také si jej s námi otevřít.
*wine*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account